Suudi Arabistanlı Kadınlar Nissan’la Otomobil Kullanmayı Öğreniyor

Suudi Arabistanlı Kadınlar Nissan’la Otomobil Kullanmayı Öğreniyor

Nissan, erkeklerin karşı çıkmasına rağmen otomobil kullanmayı öğrenmek isteyen ve bunu başarmak için çabalayan kadınlara destek oldu.

Geçtiğimiz Eylül ayında Suudi Arabistan kadınların otomobil kullanma yasağını kaldırarak tarihi bir karara imza attı. Suudi kadınlar, Haziran 2018’den itibaren otomobil kullanabilecek. Tüm dünya bunu kutlarken, Suudi erkeklerin büyük bir kesimi, bu karara karşı çıkıyor.

Bu durum, pek çok kadını, otomobil kullanmayı öğrenme ve ehliyet almak için başvuru yapma konusunda kararsız bırakıyor. Çünkü Suudi kadınlar; eşlerinin, babalarının, ağabeylerinin ya da erkek kardeşlerinin kendilerine karşı çıkacağını düşünüyor.

Nissan Middle East, TBWA\RAAD’la birlikte #SheDrives kampanyasını hazırlayarak otomobil kullanmayı öğrenmek isteyen kadınlardan bazılarını ders vermek için çağırdı ve onlara aynı zamanda bir de sürpriz yaptı.

Sürücü koltuğuna oturan kadınlar, yanlarında kendilerine karşı çıkabileceklerini düşündükleri eşlerini, babalarını, ağabeylerini ve kardeşlerini öğretmen olarak görünce hem şaşırdı hem de sevindi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Uzaylılara Gönderilen Lazer Mesajları Kusurlarınızı Sevin, Onlarla Yaşamayı Öğrenin →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.