Blog Pazarlama Sistemi Rankseller Türkiye’de!

Blog Pazarlama Sistemi Rankseller Türkiye’de!

Almanyalı başarılı Türk girişimciler, Rankseller Blog Pazarlama Sistemi ile Türkiye’ye açılıyor!

Bulunamadıktan sonra iyi bir içerik neye yarıyor? “SEO” world wide web’de bir sihirli kelime haline geldi. “Rankseller”, blogların ve çevrimiçi dergilerin verimli pazarlaması için artık Türkiye’de de var. Geçen yıldan beri, internet reklamcılığı alanında pazarlama konusu ilgi kazanmaya devam ediyor. Blog pazarlamanın piyasası olan Rankseller bundan yararlanarak büyüdü. Kurulduğu 2012 yılının başından bu yana Ranskeller’in aylık cirosu her geçen gün çoğaldı. Blogcular ve reklam verenlerin yanında, yatırımcılar da Berlinli iki Türk girişimcinin başarı hikayesinin farkına vardılar ve bu yılın başında bir yatırımcı daha bu yeni şirkete katıldı. Kurucuları, Coşkun Tuna ve Cevahir Ejder yeni girişimci ile gelen sermayeyi diğer ülkelerde yeni pazarlar bulmak için değerlendirmek istiyor. İtalya, İspanya, İngiltere, Fransa ve Rusya’ya önceden yapılmış girişimlerin yanında, Türkiye de bu iki girişimcinin ilgisini çekiyor.

Rankseller öncelikli hedefi küreselleşme ile yurtdışından gelen taleplerin giderek artan sayısını karşılayabilmek ve bu süreçte Alman reklamverenlere ülke sınırları dışındaki bloglarla Content Marketing (içerik pazarlama) imkanı sunuyor. Bunun için rankseller Eylül 2012’den beri hedef ülkelerdeki blogger yapısı için kapsamlı araştırmalar düzenledi ve anadili bilen ülke müdürleri görevlendirdi. Bunlar piyasanın taleplerini yerel dilde tercüme ediyor ve lansman uygulamasını yapıyor. Türkiye’de Mehtap Ut ülke yöneticisi olarak göreve getirildi. Sisteme dahil olan blogların uluslararası nitelikte olması gerekmiyor. İsveç’de örneğin, moda bloglarının sayısı diğer ülkelere göre çok daha yüksek. Rusya’da siyasi bloglar daha yaygın iken Türk blogcuları büyük bir iletişim merakı ve ağ faaliyetleri ile dikkat çekiyor.

“Almanya’da olduğu gibi Türkiye’de de iyi bir yere gelecek miyiz konusunda çok heyecanlıyız. Amacımız, bir yıl içinde tüm Avrupa ülkelerinde temsil edilmektir, ” diyen rankseller’in kurucusu ve CEO’su Coşkun Tuna, sözlerine şöyle devam etti: “Bloglar yeni medya alanı olup, önümüzdeki birkaç yıl içinde güncel bilgi pazarını kökten değiştirecek. Dolayısıyla şimdiden hem reklamveren hem de blogger olarak geniş ağlarda yer almak önemlidir.”

Rankseller nedir:

Rankseller’in çalışma alanını, blog ve online dergilerin etkin pazarlaması ile sürdürebilir blog pazarlaması oluşturuyor. Rankseller üzerinden 5.000 ‘den fazla sertifikalı profesyonel blog ve online dergi ile içerik ve arama motoru pazarlaması basitleştirilmiş oluyor. Reklam sektörü, rankseller’de spesifik ilgili blogları bulmak, seçmek ve yer bulma imkanı elde ediyor. Ciddi reklam verenlerin bunlardan haberdar olması ve ücretlendirmenin bireysel, güvenilir bir şekilde kontrol edilmesi ile blogcular ve editörler bu imkandan yararlanıyor. Rankseller 2011’de Coşkun Tuna ve Cevahir Ejder tarafından Berlin’de kuruldu. İki girişimcin de uzun yıllara dayanan pazarlama deneyimleri var.

Basın İrtibat:

Rankseller International UG (haftungsbeschränkt)
Marketplace for Content & Linkbuilding
Mehtap Ut
Country Manager Turkey
www.rankseller.net

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dijital Reklam Harcamaları 2012 Türkiye Raporu C-Section’ın Çoğunluk Hissesi Y&R'a Satıldı →

Yazar Hakkında

Pelin Gülcan
Pelin Gülcan
ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Pelin, DijitalAjanslar.com'un içeriklerini koordine ediyor ve sosyal medya iletişimini sürdürüyor.