Portuma, Virtual Tourist ile İşbirliği Duyurdu

Portuma, Virtual Tourist ile İşbirliği Duyurdu

Destex Digital‘in katkılarıyla geliştirilen Portuma, Virtual Tourist ile işbirliği duyuruyor! Virtual Tourist, sanal turizm konseptiyle öğrenme, sosyalleşme ve kazanma imkanları sunan bir VR oyun platformudur.

Virtual Tourist, metaverse ve turizm endüstrilerini birleştiren öncü bir projedir ve insanlara kendi evlerinin konforunda farklı destinasyonları keşfetme, ilgi çekici bir şekilde sosyalleşme fırsatı sunar. Metaverse kavramı hayatlarımızın içine girdikçe her alanda önemli bir etkiye sahip oluyor ve elbette turizm de bu etkilerin içerisinde yer alıyor.

Pandeminin seyahat algısını değiştirmesi ile turizm sektörü dijital bir alan kazanmaya başladı.. Virtual Tourist ile kendinizi Eyfel Kulesi’nin tepesinde sevdiklerinizle sohbet ederken hayal edebilir, bulunduğunuz yerin seslerini ve manzaralarını deneyimleyebilirsiniz. Benzer şekilde, Mısır piramitlerinin yanında iş toplantıları düzenlediğinizi hayal edebilirsiniz. Virtual Tourist, bu deneyimleri ve daha fazlasını erişilebilir hale getirerek, bugünün dünyasında gelecekteki yerinizi almanıza olanak tanır.


Portuma Projesi Hakkında

Türkiye’nin ilk oyun içi reklam platformu olan Portuma, oyun geliştiricilerinin ve stüdyolarının sürdürülebilir, ölçülebilir ve güvenli bir gelir elde etmelerini sağlıyor. Portuma, oyun akışını bozmayan yenilikçi ve benzersiz reklam teknolojisi ile oyunseverlerin ilgisini çekiyor.

Ekosisteminde oyun geliştiricileri, reklamverenler ve oyun stüdyolarını bir araya getiren Portuma, dijital reklama geleneksel olmayan bir alan kazandırarak yeni bir reklam modeli oluşturur. Bu durum ise Portuma’nın oyun içi reklam alanlarını gerçek zamanlı reklam tekliflerine açmasını sağlıyor.

Portuma ekosistemine entegre olan mobil, PC, MMORPG ve konsol oyun geliştiricileri, etkileşim, oyunda kalma ve indirme oranlarını büyük ölçüde artırıyor. Reklamverenler ise, kazandıkları global reklam alanlarıyla yeni kitlelere ulaşıyor. Portuma’nın günümüzde 15 farklı kategoride 177 ülkede 5 milyon günlük aktif kullanıcısı bulunmaktadır ve ekosistemine entegre olan oyun stüdyolarına 65 milyondan fazla indirme sağlamıştır.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← PROGO Dijitalde Yoluna LEVELUP İle Devam Ediyor WBE 5. Yılını Kutladı! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.