Portuma Google for Startups Cloud Programına Kabul Edildiğini Duyurdu!

Portuma Google for Startups Cloud Programına Kabul Edildiğini Duyurdu!

İlk etapta serverlarını Google Cloud’a taşıyacağını duyuran Portuma bu sayede güvenliğini ve performansını maksimize etmeyi hedefliyor. Cloud programı kapsamına dahil olan Portuma Google’ın da gücünü arkasına alarak ekosistemini geliştirmeye devam ediyor. 

Türkiye’nin ilk oyuniçi reklamcılık şirketi olan ve Destex Digital‘in katkılarıyla geliştirilen Portuma, aynı zamanda oyuniçi reklamcılığı blockhchaini entegre ediyor. Bu sayede dünyanın ilk oyuniçi reklamcılık tokenine de sahip olan şirket CertiK tarafından Dünyanın en güvenilir 10 metaverse projesi listesinde Mana, Decentraland, Sandbox gibi projelerin arasında yer almayı başardı.

Oyuniçi reklamcılık sektörü 2021’de 7 milyar dolarlık hacme sahip olurken bu hacmin önümüzdeki yıllarda katlanarak artacağını ön gören Portuma, yatırımlarını teknolojisine ve ekosistemine yapmaya devam ediyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İstanbul Lojistik Grup, Gelişmiş İş Büyümesi İçin İletişim Ajansı Olarak Linafon'u Seçti. Bu sene Dali Lokması’nda Neler Yaşandı? →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.