Bankacılık Sektörünün Tecrübeli Üst Düzey Yöneticisi Burçin Okur, Portuma ve Portoken’ın Financial Managing Partner’i!

Bankacılık Sektörünün Tecrübeli Üst Düzey Yöneticisi Burçin Okur, Portuma ve Portoken’ın Financial Managing Partner’i!

Türkiye’nin ilk ve tek oyun içi reklamcılık şirketi ve oyunlara blockchain’i entegre eden Portuma ekosistemine, bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden Burçin Okur “Financial Managing Partner” olarak katıldı!

Bankacılık kariyerinden sonra Peker Holding, Çiftçiler Holding de CFO/CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Okur, son olarak Ankara Etlik, İzmir ve Kocaeli PPP Devlet Şehir Hastanelerinde Türkerler Holding’i temsilen Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı.

Burçin Okur, 1987 yılında TED Ankara Koleji’ni, 1992 yılında ise Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Koç Üniversitesinde Harvard Business School programını tamamladı.

Okur, kariyerinin büyük bir kısmını bankacılık sektöründe geçirdi. Okur’un Körfezbank ve Sümerbank ile başlayan bankacılık kariyeri; Finansbank, HSBC bankalarında üst düzey yönetici olarak devam etti.

Okur yaratıcı fikirleri ve geniş bilgi birikimi ile hem Portuma hem de Portoken tarafında görev alacak.

Destex Digital‘in katkılarıyla geliştirilen başarılı şirket Portuma ekosistemine dahil olan Okur bu yeni atamasıyla ilgili şu sözlere yer verdi: ‘’Portuma ekosistemini incelediğimde hem sahip olduğu potansiyeli gördüm hem de bu projenin bir parçası olmak istedim. Ortaklarla yaptığımız görüşmeler sonucunda Portuma’nın Mart ayı itibariyle yapmaya başlayacağı atılımları ve global piyasalara açılmasını sağlayacak kriterleri belirleyerek çalışmalarımıza hemen başladık. 2023 sonuna gelmeden çok farklı bir noktada olacağımıza inanıyoruz.’’

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Başka Bir Eğitim Dijital Projelerini LEVELUP ile Büyütüyor! Bu Bir Uyarıdır! Nereye Tıkladığına Dikkat Et! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.