Bing Görsel Aramalarını Pinterest İle Güçlendiriyor

Bing Görsel Aramalarını Pinterest İle Güçlendiriyor

Sosyal medya platformlarındaki içerikleri indeksleyeceğini açıklayarak gündeme gelen arama motoru Bing; görsel aramalarda Pinterest içeriklerine de yer verecek.

Geçtiğimiz günlerde imajını yenileyen Microsoft’un arama motoru Bing; arama sonuçlarına Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarının içeriklerini de entegre ederek bir sosyal haber servisi haline geleceğini açıklamıştı. Gerçekleştirdiği güncellemelerle yükselişe geçen arama motoru, görsel aramalarının da bir başka sosyal medya platformu olan Pinterest’in panolarından sonuçlar içereceğini duyurdu.

Bing kullanıcıları artık görsel bir arama yaptıklarında ekranın sağ üst köşesinde Pinterest panolarını görecekler.

bing aramalariı pinterest

SEO stratejinizi yenilemeye hazır olun.

Bing’in bu güncellemesi web sitelerinin trafiğini artırmayı hedefleyen pazarlamacılar için oldukça yararlı. Çünkü artık Pinterest içerikleri de anahtar kelime aramalarının sonuçlarında Pinterest üzerinden şifresiz bir şekilde yer alabilecek ve trafiği yönlendirebilecek. Bu, içerik pazarlama ve SEO çalışmalarının Pinterest üzerinden yeniden şekilleneceği anlamına geliyor.

Örneğin kendi tasarladığınız ve satışını yaptığınız kıyafetleri Pinterest üzerinden tanıtıyorsanız, Pinterest içeriklerinizde ürünleriniz ile ilgili keyword’leri kullandığınızda potansiyel müşterileriniz sizi sadece Pinterest üzerinden değil; Bing üzerinden de bulabilecek. Bu nedenle arama motoru optimizasyonunu Pinterest hesabınıza doğru bir şekilde uygulamanız, Bing üzerinden hesabınıza ya da web sitenize trafik gelmesini sağlayacak.

Bing görsel arama sonuçlarında Pinterest içeriklerinin de görülmesi özelliği şimdilik sadece ABD’de kullanılabiliyor. Fakat deneyerek görmek isterseniz Bing ekranında sağ üst köşede bulunan dişli sekmeden manuel olarak konumunuzu ABD yapabilirsiniz.

Twitter ve Facebook’un ardından Pinterest içerikleri ile de arama sonuçlarını zenginleştiren Bing, önümüzdeki günlerde daha fazla yeni özellikle kullanıcılarının karşısına çıkacağını belirtti. Bing bu güncellemeleri sonucu Google ile olan rekabetini kızıştıracak gibi görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Adobe Hacklendi! Foursquare Verileri Büyük Şehirlerin Nabzını Gösteriyor! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.