Mobilya Mağazasında Pinterest Butonları

Mobilya Mağazasında Pinterest Butonları

Brezilyalı mobilya mağazası Tok & Stok, ürünlerin yakınlarına Pinterest butonları yerleştirerek, mağaza ziyaretçilerinin beğendikleri ürünleri pinlemelerine imkan sağlıyor.

Fiziksel mağazalarla online platformları bir araya getiren uygulamalarla son zamanlarda oldukça sık karşılaşıyoruz. Öyle ki sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz günlerde reklamverenler için lokal farkındalığı artıracak ve kullanıcıları mobilden fiziksel mağazalara yönlendirecek yeni reklam uygulamalarını duyurdu. Markalar tüketicileri sanal dünyadan gerçek dünyaya yönlendiren bu tarz yöntemlerin yanı sıra tam tersi olarak mağazadan sosyal medyaya yönlendiren uygulamalar da sık sık yapıyor.

Brezilya’nın en büyük mobilya mağazalarından biri olan Tok & Stok’un Pinterest kampanyası da bu konuda örnek olabilecek bir proje. Kullanıcıların moda, makyaj, mobilya ve benzeri alanlarda Pinterest’i çok kullandığı ve sevdikleri görselleri pinledikleri içgörüsünden yola çıkan marka, “Pinterest Pinlist” adında enteresan bir uygulama hayata geçirmiş.

Tüketicilerin mobilya seçerken beğendikleri ürünlerin fotoğrafını çektiklerini ve başkalarıyla da paylaşarak yorum aldıklarını gözlemleyen Tok & Stok, mağazadaki ürünlere Pinterest butonları yerleştirmiş. Böylece mağaza ziyaretçilerine beğendikleri ürünü kolayca pinleyerek “PinList”lerine eklemelerine imkan verilmiş.

 
Proje kapsamında mağazalara yerleştirilen butonlar, mağaza ziyaretçilerinin telefonlarına Bluetooth ile bağlanarak, beğendikleri mobilyaları Pinterest uygulamasını açmadan listelerine ekleme imkanı sağlıyor.

Türkiye’de çok popüler olmasa da dünya çapında yaygın olarak kullanılan Pinterest, görsel içerik pazarlaması yapan markalar için oldukça önemli bir mecra. Tok & Stok’un reklam ajansı DM9DDB ile birlikte hayata geçirdiği proje, Pinterest’in etkin kullanımı konusunda oldukça başarılı bir örnek olmuş.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Netflix Logo Tasarımında Değişiklik Yaptı Okey'den Babalar Günü'ne Özel "Sürpriz Kutlamalar" →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.