Pera Palace’tan İnteraktif Polisiye Hikaye

Pera Palace’tan İnteraktif Polisiye Hikaye

Agatha Christie’nin Doğu Ekspresi’nde Cinayet romanını yazdığı Pera Palace, edebiyat severleri interaktif polisiye hikayeyi sürdürmeye davet ediyor.

Agatha Christie, Doğu Ekspresi’nde Cinayet adlı romanını 1933 yılında Pera Palace Hotel Jumeirah’ta yazmıştı. Aradan geçen yıllardan sonra dünyaca ünlü otel, Gri Creative ile birlikte bu romandan esinlenerek bir proje başlattı.

Edebiyat severlerin keyifle katılacağı Bir Pera Palace Polisiyesi adı verilen proje Türkiye’nin sosyal medya üzerinden yürütülen ilk interaktif polisiye hikayesi olma özelliği taşıyor.

Hikayenin  başında Fransız dedektif Pierre, cinayet kurbanı Anna’nın sırrını çözmek için İstanbul’a geliyor. Polisiye hikayenin devamı ise otelin Facebook sayfası üzerinden katılımcılar tarafından belirleniyor. Her hafta yeni seçilen şıklardan en fazla oy alan seçenekle hikaye devam ediyor.

pera palacetan interaktif polisiye hikaye

Bunun yanı sıra projeye katılan her 25. kişi Pera Palace Hotel Jumeirah’dan 411 no’lu Agatha Christie odasının hatıra anahtarlığının sahibi olacak.

Hikayeye yön vermek istiyorsanız siz de  Pera Palace Hotel Jumeirah Facebook sayfasından projeye katılabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Gerçek Zamanlı Pazarlama Parodisi: Reactvertising ETİ İle WWF’den Sosyal Sorumluluk Projesi: Buğday Olmasa Facebook Olmazdı →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.