Pegasus Twitter’ı İspanyolca Konuşturdu

Pegasus Twitter’ı İspanyolca Konuşturdu

Pegasus Hava Yolları gerçekleştirdiği Twitter kampanyası ile takipçilerini İspanyolca konuşturdu ve yarışmaya katılanlar arasından çekiliş ile seçilen 10 çifti Barselona’ya gönderdi.

Takipçilerinin karşısına her seferinde ayrı bir yaratıcı dijital kampanyalar ile çıkan Pegasus, Twitter üzerinden gerçekleştirdiği kampanya ile 10 şanslı çifti Barselona’ya uçurdu. “Pegasus’la Barselona” isimli yarışmanın kazananları 1 Kasım 2013 – 31 Mart 2014 tarihleri arasında diledikleri günlerde yanlarında bir kişi ile beraber Barselona’ya uçma fırsatı yakaladı.

Yarışma katılımcıları oluşturulan www.pegasuslabarselona.com mikrositesine Twitter hesaplarıyla bağlandı ve karşılarına çıkan Barselona ile ilgili 10 tweet alternatifinden birini seçerek paylaştı. Katılımcıların seçtiği tweetler sistem tarafından İspanyolca’ya çevrilerek Twitter’da yayınlandı.

Siteye kayıt yaptıran her katılımcının bir çekiliş hakkına sahip olduğu yarışmada, birden fazla paylaşım yapan katılımcılar da Barselona’ya gitmek için şansını artırma fırsatı elde ederken; kampanya kapsamında atılan tweetler de #pegasuslabarselona etiketi ile takip edildi.

24 Eylül 2013 tarihinde sonuçlanan kampanya süresince yarışmanın mikrositesi 187.596 kez ziyaret edildi. Kampanyaya 15.008 yarışmacı katılırken toplamda  41.820 İspanyolca tweet atıldı. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← MINI Anormal Sosyal Medya Kampanyası Coca-Cola Gerçek Zamanlı Twitter Kampanyası İle Herkesi Yemeğe Davet Ediyor →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.