PayPal’den Banka Hesabına İhtiyaç Duymayan Bankamatik Kartı

PayPal’den Banka Hesabına İhtiyaç Duymayan Bankamatik Kartı

PayPal, daha küçük olan bankalarla birlikte kullanıcıları için geleneksel banka hesabına ihtiyaç duymayan bir bankamatik kartı geliştirmeye çalışıyor.

Bankalar, son yıllarda dijital araçların kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte büyük bir değişim yaşadı. Ödeme hizmeti PayPal, alanının dışına açılarak müşterilerine PayPal hesaplarına bağlı ve geleneksel bankaların bankamatik kartlarına benzer bir kart hazırlıyor. Bu kartlar; kart çıkartma veya çek tahsilatı gibi bazı hizmetler için daha küçük bankalarla birlikte çalışacak.

Kartlar için aylık ücret talep edilmeyecek ve çoğu bankanın gerek gördüğü minimum bakiye zorunluğu taşımayacak. PayPal’in insanları dijital ekonomiye dahil etme isteğiyle geliştirdiği ve banka hesabı olmayan kişiler için tasarlanan kart, 2018’in ilk yarısında hizmete girecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← SMEG Türkiye’nin Dijital Çözüm Ortağı Ahtapot Sosyal Medya Oldu! Egepen Deceuninck’in Yeni Dijital Ajansı Boomerang Oldu! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.