McDonald’s’tan Serinleten Proje: Ice Coupon

McDonald’s’tan Serinleten Proje: Ice Coupon

McDonald’s Brezilyada gerçekleştirdiği Ice Coupon projesi ile sıcaktan bunalanlara enteresan bir sürpriz yaptı.

Sıcak yaz günlerinde güneşin altında yürürken içinizi serinletecek buz gibi bir sürprize ne dersiniz?

McDonald’s, geçtiğimiz aylarda Rio de Janeiro’da gerçekleştirdiği proje ile yoldan geçenleri buz gibi bir sürpriz ile şaşırttı. Markanın “I m lovin it” sloganından yola çıkılarak hayata geçirilen 24 Gifts In 24 Cities In 24 Hours isimli kampanya ve bu kapsamda gerçekleştirilen gerilla pazarlama projesi yaratıcı konsepti ile dikkat çekti.

Proje için deniz kenarındaki işlek bir cadde üzerine buz kalıpları üreten bir otomat yerleştirildi. Kısa sürede otomatı fark edenler, düğmeye bastıklarında lezzetli bir ödül için kendilerine verilen görevlerle karşılaştılar. Selfie çekmek, dans etmek gibi görevleri gerçekleştirenlere ödül ise buzdan yapılmış bir kupon (Ice Coupon) ile verildi.

Şansını deneyerek kazananların, kuponları kullanabilmeleri için buzlar erimeden en yakın McDonald’s restoranına gitmesi gerekti.

 
McDonald’s “24 Gifts In 24 Cities In 24 Hours” kampanyası kapsamında #imlovinit24 sloganı ile dünyanın birçok yerinde gerilla pazarlama faaliyetleri ile dikkat çekti.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← GENPA’nın Yeni Web Sitesi Yayında Sanal Gerçekliğe Modanın Gözünden Bakmak: Dior Eyes →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.