Snapchat Sponsorlu Filtre Dönemini McDonald’s İle Başlattı!

Snapchat Sponsorlu Filtre Dönemini McDonald’s İle Başlattı!

Snapchat’in yeni reklam modeli olarak tasarladığı sponsorlu filtre özelliği Geofilters, ilk olarak McDonald’s tarafından kullanıldı.

Genç kullanıcı tabanıyla markaların ilgisini çeken Snapchat, yeni reklam modeli Geofilters’ı hayata geçirdi. Sponsorlu coğrafi filtre özelliği Geofilters, belirli bir konumda bulunan kullanıcılara paylaşımlarında kullanabileceği sponsorlu filtreler ve çıkartmalar sunuyor.

Platformun Geofilters özelliğini kullanan ilk marka ise McDonald’s oldu. Uygulamaya göre kullanıcılar ABD sınırları içinde bir McDonald’s restoranındayken yayınladıkları fotoğraf ve videolarda McDonalds’a özel yayınlanan filtreleri kullanabilecek.

Uygulamanın en ilgi çekici yönü ise Snapchat’in bu filtreleri kendisinin oluşturmayıp; tasarımcı ve sanatçıları kendi çalışmalarını yüklemeleri konusunda teşvik etmeleri. Bu açıdan kullanılacak filtre ve illüstrasyonların oldukça yaratıcı olacağını söyleyebiliriz.

Mobil uygulamalarda karşılarına çıkan reklamlar genellikle kullanıcıları rahatsız etse de Snapchat’in Gofilters uygulaması keyifli bir deneyim olacak gibi duruyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← DailyMail, WPP ve Snapchat Tarafından Kurulan Global İçerik Ajansı Truffle Pig Tanıtıldı! Dekatlon Buzz İstiklal Caddesi’ne Taşındı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.