McDonald’s Sosyal Medya Kampanyası: #SeniSendenAlanLezzet

McDonald’s Sosyal Medya Kampanyası: #SeniSendenAlanLezzet

McDonald’s, “Seni Senden Alan Lezzet” başlıklı reklam kampanyası kapsamında eğlenceli bir sosyal medya projesini de hayata geçiriyor.

McDonald’s, efsane lezzetlerini yiyerek kendinden geçen gençlerin konu edildiği reklam kampanyası ile birlikte eğlenceli ve yaratıcı bir sosyal medya projesine de start verdi. Reklamlardaki gibi Big Mac, McChicken ve McDonald’s patatesi yiyerek Pelin, Melis, Burcu ve Burak’a meydan okumak isteyen herkes bu projeye katılabilecek.

Clockwork imzalı proje kapsamında, katılımcılar öncelikle McDonald’s lezzetlerini yerken komik, eğlenceli ve yaratıcı fotoğraf ve videolarını çekecekler. Sonrasında da bu çalışmalarını #senisendenalanlezzet hashtag’i ile birlikte kendi Twitter ve Instagram hesaplarından paylaşacaklar. Ön bir elemenin ardından ise fotoğraf ve videolar Seni Senden Alan Lezzet web sitesine yüklenecek ve isteyen herkes çalışmaları beğenebilecek.

McDonald’s Sosyal Medya Kampanyası


Mart ayı sonuna kadar devam edecek projenin sonunda ise, McDonald’s’ın üst düzey yöneticilerinden oluşan bir jüri tarafından en başarılı ilk üç çalışma seçilecek. Seçim sonunda da birinciye IPhone 6, ikinciye PS4 ve üçüncüye ise mini IPad hediye edilecek.

McDonald’s’ın yeni Seni Senden Alan Lezzet reklam filmlerinde, McDonald’s restoranlarında sakin bir şekilde oturan gençlerin; Big Mac, McChicken ve McDonald’s Patatesi yerken ilk lokmalarıyla birlikte kendilerinden geçmesi ve şaşkın bakışlar içinde yiyeceklerini afiyetle bitirmeleri konu ediliyor.

Kampanya ile ilgili detaylı bilgi için Seni Senden Alan Lezzet web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Avea’dan Turkcell’e Göndermeli Reklam Yemeksepeti.com Web Sitesi Yenilendi! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.