Manajans JWT, Wanda Digital’in Ortağı Oldu!

Ajans Haberleri, Haberler 08 Haz 2015
Manajans JWT, Wanda Digital’in Ortağı Oldu!

Türkiye’nin önde gelen dijital ajanslarından Wanda Digital’in azınlık hissesi, Manajans JWT tarafından satın alındı. Böylece WPP ailesine Türkiye’den katılan dijital ajanslara bir yenisi daha eklenmiş oldu.

J. Walter Thompson WorldWide ve WPP ailesinin üyesi Manajans JWT Türkiye, dijital odaklı stratejilerinde önemli bir adım atarak Wanda Digital ile ortak oldu. Manajans JWT, kısa sürede gerçekleştirdiği yüzde 100’ün üzerinde büyüme ve Global Smarties’ler dahil mobil, entegrasyon ve yeni medya alanındaki çalışmaları sonrası bu ortaklık ile dijitalde de başarılarını artırmayı hedefliyor.

Burçak ve Burak Günsev tarafından 2006 yılında kurulan ve 100’e yakın çalışanıyla başarılı projelere imza atan Wanda Digital; UX, sosyal medya ve yeni nesil 360 derece reklam iletişim çalışmaları ile Türkiye’nin önde gelen markalarına hizmet veriyor.

Ortaklığı blog sayfasında yayınladığı Mutluyuz Çünkü… başlıklı yazıyla duyuran Wanda Digital, Manajans JWT ile birlikte yenilikçi ve kreatif bakış açısını genişleterek hem globalde hem de Türkiye pazarında büyümek için çalışacaklarını belirtti. Wanda Digital Ajans Başkanı Burak Günsev ise ortaklıkla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Sürekli yenilikçi olmanız gereken bu yolda J. Walter Thompson ile güçlerimizi birleştirerek Türkiye’de yeni bir devrin kapılarını açıyoruz. J.Walter Thompson ailesine katılmanın standartlarımızı daha da yükselteceğine inanıyoruz. Geleceği birlikte yaratacağız.” dedi.

wanda manajans jwt

Manajans J. Walter Thompson Türkiye CEO’su Tuğbay Bilbay, imzalanan ortaklıkla ilgili şunları söyledi: “Wanda’yı kurulduğu günden beri takip ediyorum. Başarılı büyüme süreçleri ve işlerine olan tutkularından çok etkileniyorum. Beraber yaptığımız projelerde hep uyumlu ve birbirimizi bütünleyici çalıştık. Bundan sonra da grup olarak mükemmel işler yaratacağımıza inancım tam. Birlikte çok güçlü bir takım yaratıyoruz.”

Bilbay birleşmeden sonraki iş akışları için ise “Wanda Digital kendi müşterilerine, Manajans da kendi müşterilerine çözüm üretecek. Operasyonel olarak bir birleşme gerçekleşmeyecek. Arka planda know-how paylaşımı ve ortak innovasyon yatırımları olacak. Operasyonel bağımsızlığın önce müşterilerimiz sonra herkes için daha faydalı olduğunu biliyoruz” dedi.

Manajans JWT Türkiye bu yeni ortaklığı sosyal medyada “Wanda Digital az önce J. Walter Thompson Türkiye ailesine katıldı. Hoş geldiniz Wandallar!” mesajıyla duyurdu.

WPP ise Manajans JWT ve Wanda Digital’in anlaşmasını yaptığı açıklama ile web sitesi üzerinden duyurdu. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← UNC Digital, İstanbul Champions Cup Tenis Turnuvasında Birinci Oldu! Kariyer.net’in Web Sitesi Artık Kişiye Özel →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.