LG Tweet Atan Buzdolabı

LG Tweet Atan Buzdolabı

LG İsveç tarafından buzdolaplarını kullanıcılara tanıtmak için hayata geçirilen projede görüntü alabilen, LG tweet atan buzdolabı kullanıldı.

LG İsveç, yeni buzdolabı serisini tanıtmak için Twitter kullanıcılarını şaşırtacak ilginç bir yöntem kullandı. Buzdolaplarında kullanılan “door in door” teknolojisi henüz konuşulmaya devam ederken, LG buzdolaplarına kapısı her açıldığında tweet atacak canlı akışa sahip yeni bir özellik ekledi.

LG tweet atan buzdolabı teknolojisinin ilk hedefi ise İsveç komedyen ve medya girişimci  Peter Settman ile arkadaşları tarafından işletilen TV yapım şirketi Baluba oldu. Böylece takipçiler şirketin günlük iş ortamını “içten” görüntülerini Twitter üzerinden görüntülemek ve ziyaretçileri görebilmek için şans elde etmiş oldu.

M&C Saatchi Stockholm tarafından tasarlanarak hayata geçirilen kampanya sosyal medya ile desteklenirken, online tanıtımlarla da duyuruldu. Kampanya kapsamında oluşturulan websitesi ile görüntülere ve tweetlere göz atmanız; ürünün satıldığı mağazaları araştırmanız mümkün.

Kapağı açıldıkça görüntülü tweetler atan LG buzdolabı şuana kadar beklenen ilgiyi pek göremese de LG’nin buzdolabı tanıtımı için sosyal medya ile etkileşime geçme yöntemi oldukça ilgi çekici ve güzel.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pinterest Kampanya Örneği: Pindirim Responsive Web Sitesi Örnekleri →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.