Kroppa, İlk Kez Düzenlenen İstanbul Festivali’ni Tüm İstanbullulara Tanıttı!

Kroppa, İlk Kez Düzenlenen İstanbul Festivali’ni Tüm İstanbullulara Tanıttı!

Geniş çalışma yelpazesi ve yeni deneyimlere olan sevgisiyle Kroppa bu defa, geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen İstanbul Festivali için kolları sıvadı.

360 derece bir iletişim planlaması ile Kroppa, İstanbul Festivali için kreatif pazarlama ile desteklenecek bir performans pazarlama stratejisi geliştirdi, bunu saha etkinlikleri de ile destekledi. 

Belirlenen iletişim stratejisi kapsamında sosyal medya çalışmaları devam ederken, performans pazarlama tarafında popüler sanatçıların hayranlarını ve takipçileri hedeflendi. Özel anahtar kelime listeleri ile Google Arama ve Görüntüleme Reklam Ağı kullanıldı. Hedef kitleyi genişletmek içinse TikTok, Instagram ve Facebook ile çalışıldı. Kroppa bunları yaparken çeşitli fenomenlere festival sahnesinde yer vererek sosyal medya iletişimini güçlendirdi.

Festival sonunda ortalama 5,4 gösterim sıklığı ile hedef kitlenin %92’sine ulaşılarak, ilk kez düzenlenen bu organizasyonda beklentinin de üstünde bir başarı elde edildi.

Satışların %90’dan fazlası dijital kanallarla online olarak tamamlandı ve festivalin hashtag’i TikTok’ta 42,7 milyon kez görüntülendi. Toplam 1 milyon profil ziyareti, 14 milyon sayfa erişimi, 110 milyon hesap görüntülemesi elde edildi. 57 bin takipçi kazanılırken, 250 bin beğeni, 19 bin yorum, 10 milyon izlenme ve 380 bin etkileşim alındı.

Portföyünde başarılı bir çok dijital uygulama ve marka bulunduran Kroppa; Netflix, Vodafone, Danone, Koçfinans, Borusan, Colin’s gibi birçok markayı dijital dönüşümlerine hazırlıyor ve onları günümüzün teknolojik dünyasında daha etkin ve uygun olmalarına yardımcı oluyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Clockwork, Sirene Hotels Web Sitesini Yayına Aldı! Kroppa, Global B2B Markalarından Lesaffre America İçin Geliştirdiği Catch’n Bake Projesi İle Uluslararası Alanda Da Sihrini Gösterdi! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.