Katıldığı Sektörel Kategoride MarTech Ödülünün Sahibi Kroppa Oldu!

Ajans Haberleri, Haberler 30 Mar 2022
Katıldığı Sektörel Kategoride MarTech Ödülünün Sahibi Kroppa Oldu!

Kroppa, Odamuze.com projesiyle bu yıl MarTech Ödülleri’nde Ulaşım ve Turizm Sektöründe En İyi Teknoloji Kullanımı kategorisinde öne çıktı.

Ödüllü proje için Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. yılında, müşteri marka Accor Grubu çatısı altındaki Swissôtel The Bosphorus İstanbul’da Boğaz manzaralı bir oda Atatürk odasına dönüştürüldü, baştan sona yeniden dekore edildi. Odaya dijitalde dünyanın dört bir yanından erişim sağlandı ve ziyaretçiler odadaki objelere tıklayıp bu objeler hakkında tarihi bilgilere ulaştı.

Kullanıcılara gerçekte yaşayabilecekleri müze deneyimini dijitalde yaşatabilmek için 360 derece teknolojisini kullanıldı, tamamen mobil & masaüstü destekli bir ara yüz tasarlandı. Deneyimin sonunda kullanıcılara sosyal medyada paylaşabilecekleri, kişiye özel müze bileti çıktıları verildi. Proje trafiği hedeflere paralel şekilde sonuç verdi. Mustafa Kemal Atatürk yine sevgi ve minnetle, fakat bu sefer bambaşka bir teknolojiyle, daha büyük kitlelere ulaşılarak anıldı. Proje ile gerçek tarihi bilgiler eşliğinde kullanıcıları özel hissettiren, interaktif etkileşimlerle “anı” bırakmaya davet eden bir platform oluşturulmuş oldu.  Yalnızca video içeriklerle hazırlanan projelerle kıyaslandığında Odamuze.com; daha önce hiçbir anma projesinin hayata geçiremediği kadar ilkleri hayata geçirerek çok özel bir konuda büyük bir etkileşime olanak sağladı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Webtures’ta Şartlar Nasıl? Çalışma Saatleri ve Ortamı Finansal Kurumlar Birliği (FKB), Sosyal Medyasını Diverseffect’e Emanet Etti! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.