Kadın Eksenli Reklamlara Çocukların Yorumu

Kadın Eksenli Reklamlara Çocukların Yorumu

Women Not Objects’i kuran Badger&Winters, bu kez de çocukların tepkilerini ölçmeye yarayan kısa film ile Cannes Lions prömiyerindeydi.

Reklamlardaki kadın bedeni üzerinden prim yapma stratejisine dikkat çekme amaçlı kurulan, online farkındalık platformu #WomenNotObjects, bu kez de reklamları çocuklara izletiyor.

Yorumlar oldukça objektif. Reaksiyonlarını çok natürel olarak gösteren çocukların aslında her gün maruz kaldıkları reklamlar, çocuklara laptoptan direkt olarak izletilince çocukların her biri tepkilerini belli ediyor. Her yaştan kız – erkek bir grup çocuk, genel olarak reklamları “rahatsız edici” buluyor. Kadınların metalaştırılması, tek tip vücut ölçüsü dayatılması ve bunun medyada sürekli pazarlanıyor olması, çocuklar tarafından itici ve “kötü” bulunuyor. What Our Kids See adlı bu çalışma, Cannes Lions’da kısa filmle sürdürülüyor.

 
Badger&Winters Armani, Chanel, DVF gibi birçok kadın modası eksenli markayla çalışan bir reklam şirketi. Ancak kendi işlerinde reklamlarda kadınlarla çalışmayı doğru yöneten ve bu konuya dikkat çekmek isteyerek kurdukları #WomenNotObjects hareketi, Madonna, Emma Watson, ve bazı ünlüler tarafından da destekleniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Burger King Olmadan 15 Yıl: Whopper Blackout Birleşik Krallık’ın “En Kötü” Futbol Takımına Sanal Motivasyon →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.