İnteraktif Google Uygulamasıyla Paris’te Büyülü Saatler

İnteraktif Google Uygulamasıyla Paris’te Büyülü Saatler

Google, kullanıcıların yaz aylarında Paris güneşinin tadını çıkararak Paris’in bilinmeyenlerini keşfedebilecekleri interaktif bir uygulamaya imza attı.

Google geçtiğimiz ay Paris’i ziyaret edenlerin zamanlarını en iyi şekilde ve dolu dolu geçirmelerine yardımcı olacak bir uygulamayı yayına aldı. Reklam ajansı 72andSunny ve dijital prodüksiyon ajansı UNIT9 işbirliği ile hazırlanan mobil öncelikli interaktif uygulama, “Les Heures Magiques” (The Magic Hours / Büyülü Saatler), kullanıcıların Paris güneşinin tadını en iyi şekilde çıkarmaları için tasarlandı.

Kullanıcılar uygulama ile sadece turistik noktaları değil, Paris’in bilinmeyen yerlerini keşfedebiliyor ve güneş ışığından bolca yararlanabiliyor. Uygulama 51 farklı mekan ve Paris’te gün batımından önce gerçekleşecek ücretsiz aktiviteleri gösteriyor. Paris’in önemli etkinlik bloglarından Paris Zig Zag, grafiti topluluğu Underground Paris ve Fransız masatenisi şampiyonu Jean-Philippe Gatien gibi yerel uzmanlarla birlikte kullanıcılar Paris’in en bilinmeyen yerlerini keşfedebiliyor.

 
Etkinlikler arasında günbatımı yürüyüşleri, piknik yerleri, Fransa’ya özgü oyunlar, konserler, masatenisi, sokak sanatı eğlenceleri yer alıyor. İnteraktif Google haritası ile kullanıcılar merak ettikleri yerlere gidebilmek için yol bilgisi ve navigasyondan yararlanabiliyor.

Uygulamada görselin tek parçasının hareket ettiği videolar (sinemagraf) bulunuyor. Ayrıca, Paris’in yaz akşamlarını yaşamak isteyenler için günbatımına kalan süreyi gösteren geri sayım uygulamada mevcut. Uygulamanın kullanıcılara en cazip gelebilecek özelliklerinden biri ise hava durumu ve güne bağlı olarak en uygun etkinlik önerilerini gösteriyor olması.

 
İngilizce ve Fransızca olarak kullanılabilen mobil öncelikli Les Heures Magiques uygulamasını şuradan detaylı inceleyebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Burger King’ten Yaratıcı Rebranding Çalışması Albaraka Türk'ün Yeni Web Sitesi Yayında! →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.