Hepsiburada, 10 Milyon Dolar Yatırımla E-Ticaret Teknoloji Üssü Kuruyor!

Hepsiburada, 10 Milyon Dolar Yatırımla E-Ticaret Teknoloji Üssü Kuruyor!

Türkiye’nin e-ticaret devi Hepsiburada, 10 milyon dolarlık yatırımla “teknoloji üssü” projesini hayata geçiriyor.

Geçtiğimiz ay açıkladığı 35 milyon dolarlık lojistik altyapı yatırımına bir yenisini daha ekleyen Tükiye’nin lider e-ticaret şirketi Hepsiburada, 10 milyon dolarlık yeni yatırımla teknoloji üssünü yenilemeye hazırlanıyor. Şirket, yenilenecek olan teknoloji merkezinde e-ticaret konularında yazılım çözülümleri üretecek.

Hepsiburada teknoloji üssü için dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan ThoughtWorks ile işbirliğine gidilirken, aynı zamanda hem Türkiye’deki e-ticaret sektörünün gelişmesi hem de Türkiye’deki genç yazılımcıların eğitilmesi sağlanacak.

Teknoloji üssünde odaklanılacak konuların ise başında KOBİ’ler yer alıyor. Hepsiburada KOBİ’lerin geliştirilen yazılımlara ve lojistik imkanlara erişmesini sağlayarak, e-ticarete yatırım yapacak olan şirketlerin büyüyerek gelişmesine fırsat verecek. Hepsiburada’nın teknoloji üssüne ilk aşamada 100’den fazla mühendis, analist ve yazılımcıya da istihdam sağlanacak.

Hepsiburada’nın bir e-ticaret teknoloji çözüm merkezi olarak konumlandıracağı bu yeni girişimin yenilikçi çözümleri ve e-ticarete olan desteği ile Türkiye’deki e-ticaret sektörünü büyütmesi bekleniyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türkiye Girişimcilik Vakfı Kuruldu Kiğılı’nın Dijital Reklam Ajansı Rhino Runner Oldu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.