Restoranlar İçin Yaratıcı Web Sitesi Örnekleri

Projeler, Web siteleri 10 Tem 2014
Restoranlar İçin Yaratıcı Web Sitesi Örnekleri

Mutfakta olduğu kadar internette de başarılı olmak isteyen restoranlar için yaratıcı web sitesi örnekleri restoran sahiplerine ve tasarımcılara ilham veriyor.

Hepimiz yemek yemek zorundayız. Bu yüzden restoranınız varsa gerçekten geniş bir hedef kitleye sahipsiniz demektir. Yine de işlerin iyi gitmesini istiyorsanız yalnızca yemeklerinizin iyi olmasına güvenmeyin. Servisinizin estetik olması ve iştah açıcı gözükmesine dikkat etmelisiniz.

Sizce bu kadarı yeterli mi? Biz bunlara ek olarak bir de online duruşunuza önem vermeniz gerektiğini düşünüyoruz. Yalnızca yerel müşteriye hitap ediyorsanız belki kulaktan kulağa yayılmanız (word of mouth) yeterli olabilir. Yine de kendinize ait bir web sitesi ve sosyal medya hesapları ile daha fazla insanın sizi tanımasını sağlayabilirsiniz. Bu kanalları, menülerinizi ve kampanyalarınızı ilan etmek için kullanabilirsiniz.

İnternette de iştah kabartmak isteyen restoranlar için ilham vereceğini düşündüğümüz yaratıcı web sitesi örnekleri paylaşıyoruz.


Bel 50

Bel 50’nin sitesine baktığımızda çok özel ve yaratıcı bir fikirle karşılaşıyoruz. Anasayfada ağzımızın suyunu akıtan waffle sandviç karşımıza çıkıyor.

restoranlar için yaratıcı web sitesi bel 50


Brown’s Court Bakery

Bu web sitesi ilk bakışta yaratıcı bir ajansının web sitesi gibi gözüküyor. Vintage tarzı ve harika yemek görselleri ile dikkat çekiyor.

restoranlar web sitesi browns court


Charley’s

Web sitesi hem eğlenceli hem de iştah açıcı bir burger animasyonu ile açılıyor. Restoran web sitesi için süper bir fikir!

restoranlar için yaratıcı web sitesi örnekleri charleys


Desert Chill Ice Cream

Renk seçimi ve tasarımı ile çok şık ve neşelendirici olan bu web sitesinin bir dondurmacı için son derece uygun olduğunu düşünüyoruz.

restoranlar için yaratıcı web siteleri desert chill


Dilly Deli

Bu web sitesi evinizde hissettiriyor ve sloganlarıyla odakta tutulan görsellerin uyumu hayran bırakıyor: “Annenizden daha iyi kahvaltı hazırlıyoruz!”

restoran web sitesi dilly deli


Emporium Pies

İlk bakışta bir tasarımcının sitesine geldiğinizi sanabilirsiniz çünkü bu lezzeti kadar şıklığına da önem veren bir turtacının web sitesi.

restoranlar için yaratıcı web sitesi emporium pies


Grk

Web sitesine girdiğiniz anda restoranın ferah havasını hissediyoruz. Bu site teknik olarak açıdan da ilham vermeli çünkü responsive! Buna ek olarak bir de online sipariş vermenizi kolaylaştıran bir tasarıma sahip.

restoranlar web sitesi örnekleri grk


Joe’s Crab Shack

Bir deniz ürünleri restoranı olarak yüksek kalite ve eğlenceden ödün vermeyen bu site görenlerin iştahını açıyor.

restoranlar için yaratıcı web sitesi joes crab shack


Mellow Mushroom

Dünyada en yaygın yemeklerden bir tanesi kuşkusuz pizzadır ve genellikle paylaşılarak yenir. Bu web sitesi de eğlenceli tasarımı ve görsel seçimleri ile bu pizzayla sosyalleşme mesajı veriyor.

restoranlar için yaratıcı web sitesi mellow mushroom


Italio Kitchen

Italio hem hareketli hem de sade web sitesiyle yemek görsellerini odakta tutmayı başarıyor.

yaratıcı web sitesi örnekleri italio


Jungsik

Restauran, web sitesindenin dev yemek görseline odaklanmış tasarımı ile modern ve şık tarzını ortaya koyuyor.

restoranlar için yaratıcı web sitesi jungsik


Niedlov’s Breadworks

Vintage temali web sitesi navigasyon başarısı ile de dikkat çekiyor. Basit paralaks sitede dev imajlar kullanılmış.

restoranlar için yaratıcı web sitesi niedlov


Sullivan & Bleeker

Tek sayfadan oluşan bu web sitesi kendine has bir tarza sahip. Gereksiz hiçbir bilgiye yer vermeyen bu web sitesi navigasyona gereken önemi veriyor.

web sitesi örnekleri sullivan bleeker


The Soup Peddler

Bu web sitesi tasarımının yanı sıra başarılı blog entegrasyonu ile fark yaratıyor.

web sitesi örnekleri soup peddler


Whitmans

Tek sayfa tasarımı ile paralaks geçişler sağlıyor. Kullanıcı deneyimi açısından başarılı bir site olduğunu söyleyebiliriz.

web sitesi örnekleri whitmans


Bazı restoranlar yemeklerin lezzetine verdiği özeni web sitelerinden de esirgemiyor. Online sipariş için de kullanılabilecek istah açıcı bir web sitesi için çok fazla seçenek var. Tercih sizin, yaratıcılığınızı kullanın!

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← En İyi Instagram Reklam Kampanyaları Vestel’den Dünya Kupasına Özel Uygulama: Tahminmatik →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.