Heineken Şampiyonlar Ligi Reklamı: The Match

Heineken Şampiyonlar Ligi Reklamı: The Match

UEFA Şampiyonlar Ligi sponsoru Heineken, “The Match” reklamı ve yeni kampanyası ile sosyal medyada futbol severlerin ilgisini çekecek bir kampanyaya imza attı.

Heineken tarafından UEFA Şampiyonlar Ligi için hazırlanan Champion the Match kampanyası futbol severleri sosyal medyada bir araya getiriyor. Kampanya kapsamında Wieden+Kennedy Amsterdam‘ın hazırladığı reklam filmi The Match; ne kadar zor olursa olsun bir futbol fanının arkadaşları ile birlikte maçı izleyebileceğini anlatıyor.

Videoda maç izleyemeyecekleri bir yerde, bir kargo gemisinde bulunan bir grup denizci ellerindeki tüm imkânları kullanarak maç yayına ulaşabiliyorlar. Maçı sadece 90 dakikalık bir deneyim olarak görmediklerini ifade eden marka, reklam filmi ile karşılaşmaların futbol severler için anlamına dikkat çekiyor.

 
Heineken futbol severleri keyifli bir maç akşamı geçirmeye teşvik eden “Champion the Match” kampanyası ile televizyonda bulunamayacak özel içerikler sunuyor. Kullanıcıların futbol sohbetlerini Twitter üzerinden @HeinekenSoccer hesabı ve #ChampionTheMatch hashtagini kullanarak yapmaya teşvik eden kampanya; futbolun efsanesi olmuş isimlerin canlı yorumlarını da takipçilerle buluşturuyor.

Futbol karşılaşmaları çerçevesinde kullanıcılara daha fazla içerik sunan marka, yenilenen sosyal medya stratejisiyle Şampiyonlar Ligi maçlarında daha fazla takipçiye ulaşmayı hedeliyor.

Şampiyonlar Ligi maçları için özel kampanyalar gerçekleştiren dev bira markası olan Heineken, yeni kampanyası ve The Match reklam filmi ile adından söz ettirecek gibi duruyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← BKM Express: Alman Usulünde Cartel Bir Numara Anadolu Sigorta Reklamı: App Koydum, Sigortam Cepte! →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.