Hâlâ Hayatta Olsalardı, Böyle Görüneceklerdi

Hâlâ Hayatta Olsalardı, Böyle Görüneceklerdi

AT&T, akıllı telefonlar yüzünden hayatını kaybeden iki kişinin yaşasalardı nasıl görüneceklerine dair bir kampanya hazırladı.

AT&T’nin “It Can Wait” (Bekleyebilir) adını taşıyan kampanyası, otomobil kullanırken hiçbir ilgi dağıtıcı şeyin gelecekten ve yaşamdan önemli olmadığı mesajını veriyor.

Eğer Caleb Sorohan, gözlerini yoldan ayırmadan ve akıllı telefonlarıyla uğraşmadan yoluna devam etseydi bugün hâlâ hayatta olabilirdi. Forrest Cepeda da yine teknoloji tarafından dikkati dağılan bir sürücünün kurbanı olmasaydı…

İkisi de hayallerindeki işi yapıp çocuklarıyla oyun oynayabilirlerdi. Belki de ne yapmak istediklerine henüz karar vermemişlerdi. Fakat bunu onları sevenler hiçbir zaman bilemeyecek. Çünkü ne yazık ki akıllı telefonlara bağlı olarak kısa yaşamlar sürdüler.

30’ar saniyelik iki spotta, adli tıp sanatçıları ve görsel efektlerle Sorohan ve Cepeda’nın eğer bugün hâlâ hayatta olsalardı nasıl görüneceklerini canlandırdı. Aileleri tarafından çok sevilen, hayat dolu bu insanların artık bu dünyada olmadığını ve bunun teknoloji yüzünden meydana geldiğini bilmek, üzücü… Reklam filmlerinin bitimindeki söz ise:  “Celeb Sorohan/Forest Cepeda, eğer dikkat dağınıklığına bağlı trafik kazalarında ölmeselerdi, böyle görüneceklerdi.”

Eğer siz de otomobil kullanıyorsanız, direksiyon başındayken akıllı telefondan uzak durmalısınız ve bir anlık bir dalgınlığın bile nelere sebep olabileceğini kesinlikle unutmamalısınız.

 

 
Kamera arkası görüntüler:

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← IKEA Çarşafları ve Kanepe Kumaşlarından Takım Elbiseler Starbucks Logosunun Ortaya Çıkış Hikayesi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.