Güzel Olduğu Söylenince Mutlu Olan Yüzler

Güzel Olduğu Söylenince Mutlu Olan Yüzler

Samsung’un Z kuşağı fenomeniyle hazırladığı kampanya, insanların güzel sözler duymaya ne kadar ihtiyacı olduğunu gösteriyor.

Cheil Worldwide, Z kuşağı YouTube fenomeni Shea Glover’la bir araya gelerek 2015’te kendi lisesinde gerçekleştirdiği proje “People react to being beautiful”u (İnsanların güzel olmaya verdiği tepkiler) yeniden hatırlatır nitelikteki “Be You” (Kendin Ol) kampanyası hazırladı. Glover, bu kez Samsung Galaxy A8’in kamerasını kullandı ve insanlara güzel olduklarını söyleyerek, fotoğraflarını çekti.

İnsanların güzel olduklarını duyduğu anda verdiği tepkiler ise mutluluk, utançla karışık gülümseme ve şaşkınlık olarak yüzlerine yansıdı. Çoğu kişi bu iltifat karşısında teşekkür ederken, bazıları kocaman gülümsemeleriyle, duydukları mutluluğu gizleyemedi.

Samsung Galaxy A8’in düşük ışık, yağmurlu bir akşamüstü ya da parlak bir gökyüzü altında doğal fotoğraflar ve görüntüler kaydedebildiğini göstermek istenildiği reklam filmi; kendinden emin olamama ve ilgi görmenin, genç insanların düşünme biçimlerini ve tükettikleri içeriklerde aradıkları özgünlüğü de yansıtıyor.

People react to being beautiful (2015)

Samsung – Be You

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Coca-Cola’dan İki Kişinin Yardımlaşmasıyla Isınan Otobüs Durağı IKEA’dan Gebelik Testi Gibi Beşik İndirimi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.