Google’dan Dev İnteraktif Billboard

Google’dan Dev İnteraktif Billboard

Google, Times Meydanı’na inşa edilen dünyanın en büyük billboard’unda interaktif bir reklam kampanyası başlattı.

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin en büyük billboard’unu kiralayan Google, Times Meydanı’nı kaplayan dev Android projesini hayata geçirdi. Futbol sahası büyüklüğündeki billboard üzerinde Noel boyunca reklam yayınlayacak olan teknoloji devi, interaktif projesi ile Android kullanıcılarına eğlenceli bir oyun deneyimi sunuyor.

Mitsubishi Electric tarafından aydınlatılan billboard, 2,368×10,048 piksel yoğunluğuna ve 4K ekran çözünürlüğüne sahip ve 15 milyon pikselden oluşuyor. Proje kapsamında reklam çalışmalarına başlayan Google, dev ekranda Androidify web sitesinde kullanıcılar tarafından oluşturulan karakterlere yer veriyor. Kullanıcılar ayrıca yarattıkları karakterleri tişört ve kartlara basma imkanı elde ediyor.

 
Google dev reklam kampanyası ile ilgili remi bir açıklama henüz yapmasa da, projenin maliyetinin 2,5 milyon doları bulacağı söylentiler arasında. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Amerikan Dolarına Sanatsal Yaklaşım Dünyanın İlk Parodi Uygulaması: Poof →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.