Gnçtrkcll İmajını Yeniledi: E Hadi!

Gnçtrkcll İmajını Yeniledi: E Hadi!

Turkcell’in gençlik kulübü gnçtrkcll, marka imajını yenileyerek “E Hadi!” sloganı ile tüketicilerin karşısına çıktı.

Teknoloji ve iletişim trendleri ile değişikliğe uğrayan gençlik kültürüne ayak uydurmayı hedefleyen Türkiye’nin en büyük gençlik kulübü gnçtrkcll, “online kuşak” ile ilişkilerini güçlendirmek amacıyla yepyeni bir imaja adım attı. Gnçtrcll, gençlere iletişim ve sosyal hayatta özel avantajlar sunmaya yeni logosu ve yeni sloganı ile devam edecek.

Yeni imajında aşina olduğumuz sarı ve siyah renklerini aynı şekilde muhafaza eden gnçtrkcll, yenilenen logosunda ise “ilham verme” fikrini yansıtıyor. Markanın yeni sloganı “E Hadi!” sözcüklerini de içinde barındıran logo, uçurtmaya benzeyen geometrik tasarımı ile aynı zamanda özgürlüğü çağrıştırıyor.

gnctrkcll e hadi

Turkcell Genç Segment Pazarlama Direktörü Bahar Uçanlar, marka konumlandırmasında gidilen değişikliğin nedenlerini “gnçtrkcll, gençlerin hayatının tam ortasında duran, onlarla nefes alıp veren ve onlarla birlikte değişen, dönüşen bir marka. Dolayısıyla gençlerin değişen ihtiyaçlarına ve beklentilerine daha iyi cevap verebilmek amacıyla biz de marka konumlandırmamızda bir değişikliğe gittik. Bugüne kadar gençlere ‘Gençliğin tadını beraber çıkaralım’ dedik. Bundan böyle, gençlerin hayatlarındaki ilkleri cesaretle gerçekleştirmeleri, anı biriktirmeleri ve yeni şeyler denemeleri için ilham veren ve sunduğumuz faydalarla bunu mümkün kılan bir marka olmak istiyoruz. Gençlere yeni şeyler denemeleri için ilham vermek, bizlere de sunduğumuz tarifelerden düzenlediğimiz etkinliklere kadar her alanda yenilikçi olmak gibi bir misyon yüklüyor. Bunun için öncelikle bizim yeni bir deneyim yaşamamız gerekiyordu. DNA’sında yenilik olan bir marka olarak bu ruhu heyecanla kucaklıyor ve tüm gençleri yeni deneyimlerin kapılarını bizimle birlikte aralamaya davet ediyoruz” şeklinde açıkladı.

 
Keşfetmek, yeni şeyler denemek ve sıradanlıktan uzaklaşmak için cesaret göstermek konusunda gençlere ilham olmayı hedefleyen gnçtrkcll, yeni sloganı ile ilk reklam filmini de yayınladı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Prontotour ve Hype’ın SEO Başarısı Twitter Fenomenleri Markalarla Buluşturan Platform Niche’i Satın Aldı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.