Edvido, Dijitalajanslar.com’u Satın Aldı

Edvido, Dijitalajanslar.com’u Satın Aldı

Markaları reklam, pazarlama ve yazılım alanındaki ihtiyaçları için en uygun ajans ve yazılım firmalarıyla buluşturan Edvido, sektörün öncü markalarından Dijitalajanslar.com’u satın aldı. Yapılan satın alma ile birlikte sektördeki gücünü artıran Edvido, bu birleşmeyle ajanslara gelen marka talebinin yüksek oranda artacağını belirtti. 

 

2022 yılında, kendi platformları üzerinden toplam 1 milyon doların üzerinde anlaşmaya aracılık eden Edvido, aynı sektörde faaliyet gösteren Dijitalajanslar.com’u bünyesine kattı. Nisan 2023’te global pazara açıldığını duyuran Edvido, satın alma ile birlikte dijitalajanslar.com’un arayüzünü ve markasını yenileyerek site içi deneyimlerini iyileştirmeyi ve yurt içindeki faaliyetlerini genişletmeyi hedefliyor. Ayrıca, platforma yeni özellikler entegre ederek kullanıcılarına daha fazla fayda sağlamayı planlıyor. Satın alma ile birlikte dijitalajanslar.com kendi ismi ile faaliyetlerini yürütürken, ajansların veya diğer sektör paydaşlarının eğitimleri, haberleri, iş ilanları ve sponsor olunan etkinlikler dijitalajanslar.com üzerinden ve bağlı sosyal medya hesaplarından yayınlanacak. Bununla birlikte, platform içindeki görünürlüğü artıracak yeni reklam ve listelenme alanları da kullanıcılara sunulacak.  

 

Mert Osmanoğlu: “Edvido’yu global arenada da güçlü bir oyuncu haline getireceğiz” 

 

Satın almaya ilişkin Edvido Kurucu Ortağı Mert Osmanoğlu, “İletişim ve pazarlama sektörü için çok heyecan verici olan bu gelişmeyi pazarda faaliyet gösteren ajans ve firmalarımızla paylaşmanın mutluluğu içindeyiz. Edvido’nun Türkiye’de 300’ün üzerinde aktif ajans ve yazılım firması abonesi ile 17 binin üzerinde kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. Sektörün içinden gelen iki platformun güçlerini birleştirirken bu satın almanın sektördeki tüm oyunculara hizmet kalitesi ve verimlilik anlamında pozitif yönde fayda sağlamasını öngörüyoruz. Platformlarımızdan destek alan herkes hem yurt içi hem de de yurt dışında görünürlüklerini artırarak, almak istedikleri hizmete kolayca ulaşabilecek. Satın alma ile birlikte projelerimizi hayata geçirmeyi ve yeni ürünler geliştirmeyi öncelikle planlıyoruz. Ayrıca; globalde de 1 milyar dolar üzerinde değerlemeli rakiplerin olduğu sektör kapsamında ülkemizi temsil etmenin gururunu ve sevincini yaşıyoruz.  Birkaç ay içerisinde tamamlamayı planladığımız ikinci yatırım turumuzun etkisi, satın alma ve global açılımımızla birlikte, Edvido’yu tüm dünyada bilinen bir start-up haline getirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← PERYÖN’ün (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) İletişim Çalışmalarını Idecon Idea&Congress Yürütecek! ddip digital/design/integrated/paris, Işık Landscape Global ile Yeni Bir İş Birliğine Adım Atıyor! →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.