Dove’dan Güzelliği Yeniden Tanımlamaya Çağrı

Dove’dan Güzelliği Yeniden Tanımlamaya Çağrı

Günümüzde oldukça katı kurallı bir yapı haline dönüşen güzellik algısı, Dove’un yeni sosyal medya kampanyasıyla yeniden mercek altında.

#MyBeayutyMySay isimli kampanyada Unilever’in öne çıkarmak istediği asıl sorun, güzellik denilen olgunun belli bir standarda mensup olmadığı. 1.30 dk’lık videonun kahramanları boks yapan Heather, psikolog Judith, blogger Jessica, şair Elizabeth, fotoğrafçı Hannah ve model Rain. Her birinin oldukça çarpıcı bir farklılık hikayesi var ve alanlarında oldukça başarılı, topluma örnek olması gereken bireyler. En çnemlisi de dış görünüşlerinin, hayallerinin peşinden koşmalarına engel olmayacağının bilincindeler.

Dove, My Beauty My Say kampanyası ile aslında düzene karşı bir tepki oluşturmak istemiş. Markanın pazarlama direktörü Jeniffer Bremner, “Kadınlar belli etmeseler de fiziksel özelliklerinini her zaman ince eleyip sık dokur. Her zaman “standartlara uygun” görünmek isterler ve ancak bu şekilde tam potansiyellerinin açığa çıkabileceğine inanırlar. Bu onların kendileriyle olan ve oldukça uzun süregelen bir mücadeledir.”

 
My Beauty My Say kampanyası, kadınların özgüvenlerinin dış görünüşlerinden daha önemli olduğunu vurguluyor. Bu alanda 19.4 milyon kadına ulaştıklarını belirten marka, kadınların medyada doğru şekilde lanse edilmesini vurgulamak istedikleri ve bu konuda yaptıkları öncü çalışmalardan oldukça gurur duyduklarını belirtti.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Diesel'den "Responsive Lookbook" Hamlesi Prisma Uygulaması, Yeni Instagram Olma Yolunda! →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.