Dove’dan Yeni Kampanya: Choose Beautiful

Dove’dan Yeni Kampanya: Choose Beautiful

Kadınlar hakkında sosyal deneyler yaparak, güzellik algıları ile ilgili farkındalık yaratmayı hedefleyen Dove; yeni kampanyası ile kadınlara güzelliği seçmelerini öneriyor.

Dove yeni kampanyasında farklı ülkelerdeki belirli kapıların üzerine “Beautiful” ve “Avarage” yani güzel ve ortalama yazan tabelalar asıyor ve böylece kadınlara birini tercih etme şartı koyuyor. San Francisco, Londra, Shangai, Sao Paulo ve Delhi’de yapılan deney sonucu, kadınların %96’sı üzerinde “Ortalama” yazan kapıyı tercih ediyor. Üstelik çekimler sonunda kadınlarla yapılan röportajlarda “Ortalama” kapısından geçen %80’i kendilerinin belirli özelliklerinin güzel olduğunu kabul ettiği görülüyor.

Her gün kariyerleri, aileleri ve kendileri hakkında yüzlerce tercih yapan kadınların, güzel hissetmelerinin en önemli  tercihlerden biri olduğu mesajını veren Dove; kadınların kendi güzelliklerinin farkına varmalarını hedefliyor.

 
Uzun süredir kadınların kendi güzellik algılarına yönelik projeler yürüten Dove, daha önce de gerçekleştirdiği Real Beauty Sketches kampanyası ile oldukça konuşulmuştu.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← REHAU’dan Baharı Selamlayan Instagram Kampanyası Gedizpen Kurumsal Web Sitesi Yenilendi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.