Dove: Gerçek Güzellik Kalpten Gelir

Dove: Gerçek Güzellik Kalpten Gelir

Dove sosyal deney içeren yeni reklam filmi ile gerçek güzelliğin kalpten geldiğini ve kalbe dokunduğunu kanıtlıyor.

Kadınları güzellik konusunda cesaretlendirmek amacıyla başarılı sosyal deneyler gerçekleştiren Dove, Dove Beleza Real platformunun tanıtımı için yayınladığı “Real Beauty Beats” (Gerçek Güzellik Kazanır) adındaki yeni reklam filmi ile bir kez daha kalbe dokunuyor.

Portekiz’de gerçekleştirilen projede kalp atış hızı monitörüne bağlı bir grup erkeğe, kadın fotoğrafları gösteriliyor ve yorum yapmaları isteniyor. Farklı yaş gruplarından seçilen erkeklere öncelikle tanımadıkları kadınların fotoğrafları gösteriliyor. Kadın güzelliğini tanımlamaları istenen katılımcılar tanımadıkları kadınlar konusunda güzel, çekici, sevimli gibi yüzeysel kelimeleri tercih ederken çekingen davrandıkların gözleniyor.

Ardından katılımcılara kızları, eşleri, büyükanneleri gibi hayatlarında yer alan kadınların fotoğrafları gösteriliyor. Kalp atışları hızlanan katılımcıların kimi zaman gözleri dolduğu gözlenirken, bu kadınları tanımlarken kelimeleri özenle seçtikleri görülüyor.

 
Dove’un Black Ship Lisbon işbirliğinde gerçekleştirdiği bu deney ile birlikte marka gerçek güzelliğin kalpten geldiğini ve kalbe dokunduğunu kanıtlıyor.

Künye:

Reklamveren: Dove
Reklam Ajansı: Black Ship Lisbon
Kreatif Lider: Henrique Neves
Metin Yazarı: Henrique Neves
Art Direktörler: Daniel Neve, Luis Stone
Proje Lideri: Frederico Ferreira
Kasting Direktörü: Joana Pote
Görsel Yönetmenler: Carlos Cipriano, Duarte Domingues

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Unico Sigorta’dan Yeni Nesil Kasko: UniKasko Clockwork & Bobiler İşbirliğiyle McDonald’s’a Yaratıcı Mecra Projesi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.