Diesel Kendi Sahte Ürün Mağazasını Açtı

Diesel Kendi Sahte Ürün Mağazasını Açtı

Diesel, Amerika’da orijinal ürünlerin sahtelerinin uygun fiyata satıldığı Canal Street’e, kendi sahte ürünlerinin yer aldığı pop-up mağaza açtı.

Diesel, markasındaki harflerin yerini ‘Deisel’ olarak değiştirdi ve Publicis New York iş birliğiyle, orijinal ürün taklitlerinin yer aldığı, yaygın adıyla ‘çakma’ ürün dükkanlarıyla ün yapmış Canal Street’e kendine ait sahte pop-up mağazasını açtı.

Ürünlerin baskıları ve etiketleri Deisel olarak değiştirildi. Bir tişörtün 20 dolara satıldığı mağazaya uğrayan ve Diesel kalitesini fark edenler, her ne kadar üstlerinde ‘Deisel’ yazsa da aslında Diesel’in ürettiği ürünleri uygun fiyata satın alarak, kendilerine has bir stil yarattı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Oyuncuların Grafik Kartlarıyla Destek Olabildiği UNICEF Kampanyası Geri Dönüşüme Katkı Sağlayanları Dijital Parayla Ödüllendiren Uygulama →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.