Colgate Twitter Kampanyası: Tweet’inde Birşey Var

Colgate Twitter Kampanyası: Tweet’inde Birşey Var

Colgate Twitter kampanyası ile dişinde bir şey olan arkadaşlarınızı Twitter üzerinden anonim olarak uyarmanıza olanak sağlıyor.

Bir arkadaşımızın dişinde bir şey olduğunu fark ettiğimizde genellikle onu uyarmak ve uyarmamak konusunda kararsız kalırız. Colgate insanları bu garip durumdan kurtarmak amacıyla Twitter tabanlı bir sosyal medya kampanyası düzenledi: Tweet’inde Bir Şey Var!

Colgate’in uyarı tweetlerini kullanabilmek için Twitter üzerinden uygulamaya izin vermeniz gerekiyor. Ardından kampanyanın web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Web siteden arkadaşınızın ismini seçtikten sonra tweetinizi düzenleyebiliyorsunuz.  Twitter seçeneği dışında uygulama ile arkadaşınızı e-mail üzerinden de isimsiz bir şekilde uyarmanız mümkün olabiliyor.

tweetinde bir şey var

Colgate Slim Soft diş fırçasının tanıtımı amacıyla hayata geçirilen kampanya gizliliğe son derece önem verilerek oluşturulmuş. Gönderdiğiniz tweet’te sizin isminiz geçmiyor. Ayrıca uyarınız arkadaşınıza Colgate Slim Soft hesabından gönderilmesine rağmen Colgate’in hesabında da görünmüyor.

Colgate Kanada ile Toronto merkezli dijital reklam ajansı Union işbirliğinde gerçekleştirilen kampanya kapsamında katılım gösteren her iki tarafa da Slim Soft diş fırçası için 1 Dolar değerinde hediye kuponu veriliyor.

Her iki taraf için de çekinme problemini ortadan kaldıran Colgate’in  “Tweet’inde Bir Şey Var” kampanyasına web sitesinden katılabilir ve siz de arkadaşlarınızı tweet ya da e-mail yoluyla uyarabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yaratıcı Logo Tasarımları İllüstrasyon Kullanan Web Sitesi Örnekleri →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.