20 Yaşında Clockwork’ten Yeni Yapılanma

Ajans Haberleri, Haberler 04 Oca 2023
20 Yaşında Clockwork’ten Yeni Yapılanma

Uzun yıllardır yerel ve global pek çok markaya yol arkadaşlığı yapan Clockwork 20. yaşı ile yeni yıla yeni yapılanmasıyla merhaba dedi. Bu yapılanma çerçevesinde yeni dönemde markalara dijital/konvansiyonel ayrımı olmadan tam hizmet ajansı olarak hizmet verecek olan Clockwork ekibine bu paralelde deneyimli kişileri kattı.

Kadrosunu yeni isimlerle güçlendiren Clockwork, CCO olarak Ozan Emre Acar’ı, İş Geliştirme Direktörü olarak Ali Atay’ı ve Stratejik Planlama Direktörü olarak Anıl Alpay’ı bünyesine dahil etti.


Ozan Emre Acar

1992’de Ogilvy & Mather’da adım attığı profesyonel kariyerini BBDO, McCann Erickson, Saatchi&Saatchi, Ali Taran Creative Workshop, TBWA ve Publicis’te sürdürdü. Türkiye’nin önde gelen network ajanslarında Coca Cola, P&G, Pepsi, Unilever, Nestle, Türk Telekom, TTNET, Migros, VakıfBank, Filli Boya, Yataş, BMW, Adidas, Tefal, Rowenta, Mavi Jeans, Hyundai gibi büyük markalarla çalışma şansı buldu. 2011 yılında Innocean Worldwide Türkiye ofisini kuran Acar, burada genel müdürlük görevini üstlendi.


Ali Atay

Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi ve Manajans/JWT’da staj yaptıktan sonra çalışma hayatına 2006’da reklam yazarı olarak Ajans Yirmiyedi XXVII’de adım attı. Pure’da ve Beyin Reklamcılık ve Beyinsel Faaliyetler ajansında reklam yazarlığı yaptıktan sonra Clockwork’te sekiz seneye yakın bir süre proje yöneticiliği ve ajans başkan yardımcılığı görevini yürüttü. Son beş yıldır İzmir merkezli egegen’in ajans başkanlığını üstlenen Atay, kariyeri boyunca McDonald’s, Vakko, Kahve Dünyası, Özsüt, D-Smart, Starbucks, Lider Pet Food, Efes Pilsen, Alfemo, Anadolu Grubu, BMC, Aynes, İnci Holding, Sütaş, Eren Holding, Espressolab, Mutlu Akü, Lezita, Anadolu Isuzu, LC Waikiki, Kuveyt Türk, Casper, Serel, HSBC, Elidor, E.C.A., Çelik Motor, Kia, Kale Endüstri Holding gibi markalarla çalıştı.


Anıl Alpay

2023-Clockwork-Anıl-Alpay

Grey’de başlayan kariyeri, TBWA, Innocean Worldwide, McCann Istanbul, VMLY&R ve Papillon İstanbul ile devam etti. Sektörde çalıştığı süre boyunca TTNET, Avea, Turkcell, Coca-Cola, Nestle, Efes Pilsen, Hyundai, Ford, Nissan, Nivea, Mercedes, Turkish Airlines Miles&Smiles, Migros, L’Oreal, QNB Finansbank, VakıfBank, Ziraat Bankası gibi markalara hizmet veren Alpay, bu markaların iletişim stratejilerinin oluşturulmasına ve uygulanmasına destek oldu. Alpay’ın bugüne dek imza attığı projeler Effie başta olmak üzere pek çok organizasyonda ödüllendirildi. Dijital pazarlama dünyasına da merak duyan Alpay, aynı zamanda travel meta-search projesi seyahatim.com’un kurucularından biri.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← BossyDigital’in Yeni Adresi San Diego Oldu! ddip digital/design/integrated/paris’in yeni yıl kutlaması Metaverse’de gerçekleşti! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.