Westworld’ün 2. Sezon Tanıtımı İçin Geliştirilen Sosyopat Robot Fred

Westworld’ün 2. Sezon Tanıtımı İçin Geliştirilen Sosyopat Robot Fred

Now TV, Westworld’ün 2. sezonunu tanıtmak için geliştirdiği insanımsı robotu İngiltere’deki bir pub’a yerleştirdi.

Robot şirketi Engineered Arts tarafından geliştirilen “robot Fred”in dış görünüşü 55 yaşındaki Londralı Tedroy Newell’ı model alınarak tasarlandı. Yüz binlerce satır bilgisayar kodu ve metal iskelet, silikon cilt, gerçek saç ve akrilik gözler gibi on binlerce parçanın birleşimiyle yaratılan Fred, West London’daki The Prince Alfred Pub’a yerleştirildi.

Fred, insanlara “humanoid” olarak adlandırılan insana benzer robotlar hakkında neler düşündüklerini sordu. İnsanımsı robotların insanlardan daha yararlı olduğuna inanan Fred, arada söylediği kelimeleri tekrar ederek ve ters tepkiler vererek pub’a uğrayanları şaşırtmayı başardı.

Now TV’nin 2.000 yetişkinle gerçekleştirdiği ankete göre, İngilizlerin %69’u işlerinin bir robot tarafından ele geçirilmesi düşüncesine endişeyle yaklaşıyor.

Now TV pazarlama direktörü Emma Quartly kampanyayla ilgili yorumunda “Westworld’de olduğu gibi yapay zekalar yaratmaktan hâlâ çok uzaktayız. Fakat dizinin geri dönüşünü kutlamak ve halka nelerin mümkün olabileceği konusunda fikir vermek istedik. Fred, gelecek nesil insanımsı bir robot ve dizinin tanıtımına da uyuyor. Verdiği bazı tepkiler, dizide zaman zaman hata veren karakterler stilinde” dedi.

 
Kamera arkası görüntüler:

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Petrol Ofisi’nin Yeni Web Sitesi Yayında Siber Zorbalığa Uğrayan Çocukların Sesi Olan Shazam Kampanyası →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.