Çocuklara Özel İnteraktif Masal Uygulaması: The Snow Fox

Çocuklara Özel İnteraktif Masal Uygulaması: The Snow Fox

The Snow Fox isimli interaktif masal uygulaması, ses ile kontrol edilebilen animasyonlarla çocuklara öğrenirken eğlenme imkanı sunuyor.

Animasyonlu dijital kitap uygulamaları, bugünlerde ebeveynler arasında oldukça popüler. ABD merkezli dijital ajans AKQA da çocukları ile nitelikli vakit geçirmek isteyen ebeveynler için yenilikçi bir uygulama geliştirdi. Fakat The Snow Fox isimli masal uygulaması diğer dijital uygulamalardan biraz farklı.

Çocuklara keyif alacakları bir hikaye sunan The Snow Fox, kullanıcıların sesiyle kontrol edilebilen bir uygulama. SiriKit yönteminin kullanıldığı uygulamada, çocuğun hikayeyi okuduğu sırada görseller harekete geçerek akışa göre ilerliyor. Böylece animasyonlu sahnelerde çocukların hafızalarının video deneyimi ile görsel olarak gelişmesine de katkı sağlanıyor.

Hikaye bittiğinde ise çocuklar kendi düşüncelerini aileleri ve arkadaşları ile paylaşabiliyor. Uygulama ayrıca çocuğun adının kapak sayfasına eklenmesi ve benzeri özelliklerle kişiselleştirilebiliyor.

 
Oyun ile okuma deneyimini bir araya getiren The Snow Fox, önümüzdeki günlerde farklı dillerde de farklı hikayeler sunacak. Uygulamayı şimdilik İngilizce olarak şuradan indirebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← KIA Yılbaşı Yarışmasını Instagram’ın Sticker Özelliği İle Duyurdu VISA EUROPE’un “Paramı Yönetebiliyorum” Projesinin Web Sitesi Yenilendi! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.