WhatTheFont Aradığınız Fontu Buluyor

WhatTheFont Aradığınız Fontu Buluyor

WhatTheFont, fotoğrafını çektiğiniz fontu ve benzerlerini saniyeler içinde karşınıza çıkarıyor.

Bir grafik tasarımcının rüyası ne olabilir? Tabii ki beğendiği ve aradığı fontu kolayca bulabilmek. MyFonts.com’un geliştirdiği WhatTheFont, akıllı telefonunuzla çektiğiniz fotoğraftaki fontu sizin için buluyor. Fontların Shazam’i olarak nitelendirebileceğimiz uygulama, çok daha fazlasını sunuyor.

WhatTheFont mobil uygulaması, ekrandaki ya da herhangi bir basılı materyaldeki yazı tipini tanıyabiliyor. Tek yapmanız gereken, akıllı telefon kamerasını kullanarak fontun bir fotoğrafını çekmek. Otomatik olarak fontu tanımlayan ve aramaya başlayan uygulama, karşınıza benzer font varyasyonları çıkarıyor ve MyFonts’dan satın almadan önce kendi oluşturduğunuz metinde denemenize izin veriyor.

130.000 fontu tanımlayabilen WhatTheFont, neredeyse sınırsız bir kullanım sağlıyor. Makine öğrenme teknolojisi sayesinde aynı görselde yer alan farklı bir fontu da bulabilen uygulama, var olan web sitelerinden daha hızlı ve daha yüksek bir kesinlikle fontları tanıyabiliyor. Uygulamanın iOS sürümünü buradan, Android sürümünü ise buradan telefonunuza indirebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Beats by Dre Kulaklıklarla Gürültüyü Bastırın KFC’den Teknolojiden Uzak Tutan Çadır →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.