Vakko, Kriko’yu Tercih Etti

Ajans Haberleri, Haberler 03 May 2019
Vakko, Kriko’yu Tercih Etti

Vakko’nun hikayesi, Vitali Hakko’nun 1934 yılında kurduğu “Şen Şapka” adlı küçük bir şapka dükkânı ile başladı. Şen Şapka’nın adı Vakko’ya dönüştü. Vitali Hakko, Vakko markasıyla Türk ipeği, pamuğu ve yünüyle son moda eşarpları dünya modasıyla eş zamanlı olarak Türk moda dünyası ile buluşturmaya başladı.

İlk Vakko mağazası İstanbul’un kalbi Beyoğlu’nda açıldı. Vakko Beyoğlu, Türkiye’de o güne kadar açılan en büyük mağaza olmanın yanı sıra yeni bir konsept olan üst kalite, lüks giyim ve üstün müşteri hizmetinin öncülüğünü yaptı.

Vakko’nun bugün 13 ana mağazası, 3’ü yurt dışında olmak üzere 35 butik Vakko mağazası ve Türkiye’ye yayılmış 76 Vakko Corner, 10 Vakko Outlet, 2 Vakko Wedding House, 2 Vakko Chocolate Butik, 2 Vakko Home, 3 Vakko Eşarp Corner, 10 Vakkorama, 2 V2K designers, 5 Vakkorama H20 mağazası bulunmaktadır. 1998 yılında borsaya açılan şirket, 2018 yılını %36 büyüme ile kapattı.

2010 yılında e-ticaret kanalını yayına alan Vakko, Türkiye’nin moda dünyasındaki en köklü şirketlerinden.

Vakko, bünyesinde yer alan Vakkowcollection ve vakkorama markalarının organik tabanlı büyüme stratejileri için krikoyu tercih etti. Kriko, markanın içerik ve SEO stratejisi başta olmak üzere, dijital kanallarda büyüme odaklı tüm karar noktalarında bir iş ortağı olarak yer alacak. Kriko aynı zamanda Vakko’nun tüm e-ticaret siteleri altyapı geçişleri ve denetlemeleri, büyüme odaklı dijital uygulamalar, içerik yönetimi ve stratejisi gibi konularda da danışmanlık sağlıyor.

kriko yeni markasının heyecanını, kendi sosyal medyası üzerinden takipçileri ile paylaştı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← MediaClick, Social Media Awards 2019’dan 2 Ödülle Döndü VAKIF GYO, İGOAİMALATHANE İLE EL SIKIŞTI →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.