Twitter, Performans Değerlendirmesi İçin Ücretsiz Bir Uygulama Geliştirdi

Twitter, Performans Değerlendirmesi İçin Ücretsiz Bir Uygulama Geliştirdi

Union Metrics’le iş birliğine giden Twitter, kendine ait yeni asistan uygulamasıyla, kullanıcı performansına dair içgörüler paylaşıyor.

Union Metrics tarafından Twitter için geliştirilen “Twitter Assistant” (Twitter Asistanı) uygulaması, Twitter’daki varlığınızı performans açısından değerlendirerek, takipçilerinizin ilgisini hangi içeriklerin çektiği, hangi zamanlarda paylaşım yapmanız gerektiğini (takipçilerin tepkisine göre) değerlendirmenizi paylaşımlarınızda hangi hashtag’leri kullanarak etkileşimi artırabileceğinizi görmenizi sağlıyor.

Tabii ki Twitter performansını ölçmek için bulabileceğiniz ve kullanabileceğiniz pek çok benzer araç var. Peki, Twitter Assistant’ın farkı ne?

Başlıca farkları Twitter’a ait bir uygulama olması ve ücretsiz olması. Belki Twitter performansınızı ölçmek için şu an kullandığınız uygulamayla arasında pek de fark olmayabilir ancak, yine de denemeye değer olduğunu düşünüyoruz. Yeni aracı kullanabilmek için Twitter hesabınızla buradan giriş yapıyorsunuz.


Giriş yaptıktan sonra Twitter’daki varlığınız hakkında bir takım içgörüler alabildiğiniz bir panele ulaşıyorsunuz. Panelde, temel değerlendirmelerin yanı sıra, eğer daha ilginç veri noktaları da yer alıyor. Twitter performansınızı artırmak istiyorsanız, daha fazla veri elde etmenin işletmeniz açınızdan daha iyi olacağını bilmelisiniz.

Piyasadaki benzer uygulamalar arasında Followerwonk ve Twitonomy yer alıyor. Her ikisi de, Twitter’ın kendine ait asistanı gibi göz atmaya değer olsa da Twitter Assistant size ekstra içgörüler kazandırabilir.

Twitter Official Partner Program’a yeni kabul edilen Union Metrics, veriyi direkt olarak kaynaktan alacak ve uygulamayı geliştirmek için Twitter’la birlikte çalışmalar yürütecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sahibi Çağırınca Yanına Giden Motosiklet: Yamaha Motoroid Flexwarm Akıllı Ceketle Kışın Üşümek Tarihe Karışıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.