Twitter İle Bitki Yetiştirecekler!

Twitter İle Bitki Yetiştirecekler!

Denver Doğa ve Bilim Müzesi tarafından gerçekleştirilecek olan bir proje ile bitkilerin büyümesinde onlarla konuşmanın faydalı olup olmayacağı Twitter üzerinden test ediliyor.

Denver Doğa ve Bilim Müzesi’nin Carmichael Lynch Reklam Ajansı işbirliği ile gerçekleştirdiği sosyal deney ile Twitter kullanıcılarına bir bitkiyi konuşarak yetiştirme çağrısı yapılıyor. “Talk to a Plant” isimli projede bitkilerle konuşulduğunda daha hızlı ve sağlıklı büyüdükleri efsanesinin doğruluğu test ediliyor.

Projeye katılmak isteyen Twitter kullanıcıları oluşturulan www.talktoaplant.com mikrositesine girerek projeye konu olan birinci bitkiye mesaj gönderecek. Ardından gönderilen tweet bitkiye Carmichael Lynch tarafından geliştirilen tweet-to-speech teknolojisi ile okunacak. Projeye dahil olan ikinci bitki ise sessiz bir ortamda yetiştirilecek.

Katılımcılar istedikleri herhangi bir konuda bitkiye mesajlarını iletebilecekler ve bitkinin gelişimini 7/24 canlı yayından izleyebilecekler. 12 saatlik ışık döngüsü ve sulama teknolojisi ile beslenecek olan bitkilerin boyu, yaprak durumu vb. bilgiler de web sitesi üzerinden verilecek.

Denver Doğa ve Bilim Müzesi’nde hayata geçirilen proje, 10 Ekim – 6 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek olan Mythbusters: the Explosive Exhibition sergisinde ziyaretçilere de açıldı.

Bu ilginç sosyal medya deneyine katkıda bulunmak ve farklı bir deneyim yaşamak için mikrosite üzerinden mesajınızı iletebilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← PayPal QR Kod İle Ödeme Devrini Açıyor! Adobe Hacklendi! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.