Suudi Kadınlara Karşı Önyargıları Yıkan Kampanya

Suudi Kadınlara Karşı Önyargıları Yıkan Kampanya

Giyim kuşamlarına göre değerlendirilen kadınlara karşı bakış açısını değiştirmek isteyen SHE, “How Well Do You Know Her?” kampanyasını hazırladı.

SHE (Saudi Heroines Empowering a nation) inisiyatifi, Memac Ogilvy’le iş birliği yaptı ve türban, çarşaf ve başörtüsü gibi giysilerden dolayı eleştirilere maruz kalan fakat aslında büyük başarılara imza atan kadınlara karşı bakış açısını değiştirmek için harekete geçti.

SHE, giydikleri giysiler yüzünden farklı algılanan Suudi, Arap ve Müslüman kadınları “How Well Do You Know Her?” (Onu Ne Kadar İyi Tanıyorsun?) kampanyasına taşıdı.

Reklam filminde yer alan kadın ilk bakışta saçları açık modern bir görüntüye sahip ve ne kadar cesur ve tutkulu olduğundan, kırdığı rekorlardan ve yer aldığı organizasyonlardan söz ediyor.

Hem geleneksel hem modern olduğunu vurgulayan kadın, kariyerinin yanı sıra bir anne olduğunu vurguluyor. Kadın, “Bunların çok azını biliyorsunuz” dedikten sonra başındaki peruğu çıkarıyor ve türbanı ortaya çıkıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 2018’in Moda Trendi “Nefret” Gerçek Bir Otomobil Yarışçısıyla Bilgisayar Oyuncusunun Yarışı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.