Snapchat’e Grup Video Sohbet Özelliği Geldi

Snapchat’e Grup Video Sohbet Özelliği Geldi

Snapchat, arkadaşlarla sohbet etmeyi daha eğlenceli hale getirmek için grup video sohbet özelliğini yayınladığını duyurdu.

Snapchat’in grup video sohbet özelliğiyle aynı anda 16 arkadaş, yalnızca “Group Chat” kısmında yer alan video kamera ikonuna basarak bir araya gelebiliyor. Grup sohbete davet edilen arkadaşlara, davetle ilgili bir bildirim gönderiliyor. Kendilerini nasıl ifade edeceklerine ise yalnızca kullanıcılar karar veriyor. Yeni özellik, bu hafta küresel olarak tüm Snapchat kullanıcılarına açılacak.,

Uygulama kullanıcılarının %64’ü çektikleri snap’leri Stories’e eklemek yerine birbirleriyle direkt mesaj yoluyla paylaşıyor. İnsanların daha samimi ilişkiler ve iletişim kurma isteği artıyor. Facebook da yükselen bu trendin farkında ve Messenger video sohbetlerin 2017’de 2 katına çıktığını açıkladı.

Popüler sosyal medya uygulaması, kendini diğer sosyal ağlardan ayıran “kamera şirketi” söylemini vurgulayan ilk televizyon reklamı “A New Kind of Camera”yı hazırladı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kelebek Mobilya’da Diverseffect Dönemi Reklam5'e Yeni Müşteriler →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.