Smartify: Sanat Dünyasının Shazam’ı

Smartify: Sanat Dünyasının Shazam’ı

Sergi, müze gibi yerleri ziyaret edip bu eser kime ait diye merak edenlerin yardımına Smartify koşuyor.

Müziği keşfetme ve tanıma anlayışımızı kökünden değiştiren, bizleri “Bu çalan hangi şarkı acaba?” sorusundan kurtaran Shazam müzik dünyası adına çok yararlı bir keşif. Bu kez ise sanatsal çalışmaları ilgilendiren bir uygulama hayatımıza giriyor. Müze gezip birbirinden ünlü sanatçıların eserlerini görmeyi seven, fakat kimi zaman ünlü tabloların kime ait olduğunu hatırlayamayanlar için geliştirilen Smartify, Shazam mantığıyla çalışıyor.

Telefon kamerasını kullanarak, karşısında durduğunuz sanat eserlerini tarayan ve ekrana gerçek zamanlı olarak bilgi yansıtan Smartify, yalnızca tablonun yaratıcısı hakkında değil, tablonun ortaya çıkış hikayesini de kullanıcıya aktarıyor ve sanat eserini kişisel koleksiyonunuz arasına eklemenizi sağlıyor. Şimdilik, yalnızca dünyanın çeşitli ülkelerindeki 30 ana sanat galerisi ve müzede kullanabilen uygulamanın kullanım alanının genişletilmesini umuyoruz.

smartify-uygulama

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← IKEA’dan Komşu Gürültüsünü Unutturan Mobilyalar Renault'dan Shazam’ın Kurucusuyla Bilgeliğe Yolculuk →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.