Markalardan Ramazan Bayramı Reklamları

Markalardan Ramazan Bayramı Reklamları

Markaların eski bayramlara duyulan özlemi konu alan Ramazan Bayramı reklamları, izleyenleri duygulandırıyor.

Yaşadığımız çağın gerektirdiği yaşam tarzı ve bunun sonucu olarak değişime uğrayan geleneksel alışkanlıklarımız ile birlikte “Nerede o eski bayramlar…” sözü de bir bayram klişesi haline geldi. Bayram ziyaretleri, el öpme merasimleri, şeker toplamak için kapı kapı dolaştığımız çocukluk anılarımız mazide kalırken; markalar da bu dönemleri reklam filmlerinde yeniden canlandırdı.

Ramazan Bayramı (ya da çocukların sevdiği tabirle Şeker Bayramı) da markaların hüzünlendirirken gülümseten reklamlarına konu oldu. Sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen bu reklamları biz de sizler için derledik.


Migros: Migros Ramazan Bayramı’nızı Kutlar!

“Her bayram olduğu gibi bu bayram da kapımız size açık. Sadece alışverişe değil bayramlaşmaya da bekleriz!” diyen Migros, yayınladığı reklam filminde şeker peşinde koşan iki küçük çocuğun hikayesini konu alıyor.

Evdeki bütün şekerleri tüketen yaramazlar, annelerinden paparayı yememek için bakkal bakkal dolaşıyor, ancak şeker alabilecekleri açık bir yer bulamıyor. Ardından şeker yiyerek gelenleri takip eden çocuklar, bayramda da açık olan Migros’a ulaşıyor.


Saray Gıda: Bayram Defteri

Saray Gıda’nın “Bayram Defteri” başlığını taşıyan reklam filmi hem çocukları hem de yetişkinleri hedef alan esprili anlatımıyla eğlenceli bir öykü sunuyor.

Bayram alışverişi yapan mahalleliyi gizlice takip ederek şeker ve çikolata alanları defterlerine not eden akıllı bıdıklar, Bayram Günü geldiğinde önceden tespit ettikleri komşularını ziyaret ederek bayıldıkları Saray lezzetlerini ceplerine dolduruyor.

Çocuklar için ürün bağlılığı temasını başarılı şekilde işleyen reklam filmi, bayramda kapısı çalınsın isteyen büyüklere de bayramları bayram yapan Saray tatlarını öneriyor. Reklam filmi, GENNA İstanbul imzalı.


Kent: Sevdiklerini Hatırlamaktır Bayram

Ramazan Bayramı’nı ölümsüz bir aşk hikayesi ile karşılayan Kent, reklam filminde aile, sevgi, hatırlamak ve paylaşmak gibi önemli değerleri ön plana çıkarıyor.

Kırk yıllık bir aşk hikayesini konu alan film, tanıştıkları andan itibaren kendilerine özgü alışkanlıklar edinen çiftin en güzel hatıralarını duygusal bir ezgiyle aktarıyor.


Şölen: Bayramınız Şölen Olsun

Şölen sevilen oyuncu Altan Erkekli’nin rol aldığı enerjik reklam filminde, bayram ziyaretlerinde karşılaşılan eğlenceli durumları konu alıyor. Bayramlarda ailelerin birlikteliğinin önemine vurgu yapan film ile marka tüketicilerine “Bayramınız Şölen olsun” sloganı ile sesleniyor. Reklam filminin yaratıcı ajansı ise Rabarba.


Torku Çikolata: Torku’yla Tatlanır Her Bayram

Torku Çikolata, 35 saniyelik reklam filminde bir çocuğun doğum hikayesini konu alıyor. “Bizim için sevdiklerimizle olduğumuz her gün bayram.” diyen marka, bir arada ve çok mutlu olan tüm ailelerin Ramazan Bayramı’nı kutluyor.Ailelerin ve sevenlerin bir araya geldiği neşeli bayram günlerini markalar da reklam filmleri ile renklendiriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← McDonald’s McFlurry Dağıtan Bilboard MNG Turizm’den Tatilcilere Özel Kampanya: #TatilÇantam →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.