Harika Bir Hikaye Anlatımı Örneği: Booking.yeah!

Harika Bir Hikaye Anlatımı Örneği: Booking.yeah!

Booking.com 2013 yılından beri Booking.yeah kampanyalarını başarı ile sürdürüyor ve harika hikaye anlatım örnekleri sergiliyor.

Booking.com, 2013 yılından bu yana Wieden + Kennedy ile sürdürdüğü Booking.yeah kampanyasının viral serisine geçtiğimiz günlerde bir yenisini daha ekledi. Serinin Booking Hero adıyla yayınlanan yeni reklamı, Booking.com müşterilerinin deneyimlerinden ve yorumlarından esinlenilerek ortaya çıkarılmış. İnce komedi unsurlarıyla süslenen reklamın ilginç hikaye anlatımı dikkat çekiyor ve tam bir Amerikan seslendirmesiyle canlandırılıyor.

 
Booking.yeah kampanyasının ilk viral filmi Booking Epic de hikaye anlatımındaki başarısı ile konuşulmuştu. Bir sinema filmi fragmanını andıran proje; müşterilerin konaklama tercihleri, rutinleri ve tatil beklentilerini eğlenceli bir şekilde sunuyor. Kampanya farklı tercihlere cevap vermenin mümkün olduğunu anlatan bir başka başarılı hikaye anlatımı örneği sunuyor.

 
Booking.com’un ilk markalı kampanyası olan Booking.yeah domain uzantısı konusunda müşterilerini yanlış yönlendirebileceğine dair eleştiriler almıştı. Ancak kampanya kapsamında gerçekleştirilen viral reklamların başarısı bu eleştirilerin yersiz olduğunu da ortaya koydu.

Booking.com, Booking.yeah kampanyası çerçevesinde yayınlanan viral reklamlarında etkileyici hikaye anlatımı örnekleri sunuyor ve hedef kitlesine başarılı bir yöntemle ulaşıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Meerkat Yayınlarını Youtube’a Aktaran Uygulama: Katch Canped Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.