Sesinizi Çikolataya Dönüştürmek İster misiniz?

Sesinizi Çikolataya Dönüştürmek İster misiniz?

Japonyalı telekomünikasyon şirketi NTT Docomo, sesli mesajlardaki titreşimleri ve ses perdesini, çikolata tasarımına dönüştürdü.

Sesinizin neye benzediğini daha önce hiç gördünüz mü? Ya da tadına baktınız mı? Japonyalı telekomünikasyon şirketi NTT Docomo, ses kaydından oluşan bir mesajı insanlar için anlam ifade eden kişilere özel bir hediye hazırlamak için kullandı.

NTT Docomo, Hakuhodo imzalı “Voice Chocolate” kampanyasıyla sesli mesajlardaki sesi, perde ve titreşimine göre benzersiz tasarımlara dönüştürdü. 3B haritalama teknolojisi (3D mapping) kullanılarak eşe, aileye, sevgiliye hediye edilebilecek ve normal şartlarda görünmez olan sesi somut bir forma dönüştüren lezzetli çikolata parçaları yarattı.

Paketi teslim alan kişi, çikolatayı artırılmış gerçeklik uygulamasıyla tarayıp tasarımı okuttuktan sonra, göndericinin orijinal mesajını dinleyebildi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Noel Baba'nın Telefon Numarası Sonunda Ortaya Çıktı! Üzerindeki Mesajın Hava Kirliliğiyle Belirginleştiği Billboard →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.