Sepaş Enerji, Minik YouTuber İle Bilinçlendirdi

Sepaş Enerji, Minik YouTuber İle Bilinçlendirdi

Sepaş Enerji, YouTube üzerinde hayata geçirdiği projesi ile 9 yaşındaki Sude Erçit’in YouTuber olma hayalini gerçekleştirirken, çocuk ve yetişkinleri enerji tasarrufu konusunda bir çocuğun gözünden, eğlenceli ve faydalı içerikler ile bilinçlendirdi.

Tüm Türkiye’de 1,7 milyon müşterisine elektrik tedarik hizmeti sunan Sepaş Enerji, çocukları ve yetişkinleri enerji tüketimi konusunda bilinçlendirmek için Minik YouTuber projesini hayata geçirdi. Gri Creative imzası bulunan projede, enerji tüketimi bilincinin genç yaşlardan itibaren kazanılması gerektiği gerçeğinden yola çıkıldı. Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli başta olmak üzere ülkenin dört bir yanında her geçen gün genişleyen bir portföye sahip olan Sepaş Enerji’nin sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıya gelen başvuruların değerlendirildiği projede, Sakarya’da yaşayan 9 yaşındaki ilkokul öğrencisi Sude Erçit sözcü olarak seçildi.

İLK VİDEO ÇOCUKLAR ÜLKESİ KİDZANIA’DAKİ SEPAŞ ENERJİ ELEKTRİK MERKEZİ’NDE
Sepaş Enerji tarafından, Sude’nin YouTuber olma hayalini gerçekleştirmek için profesyonel video ve reklam desteğinin sağlandığı projenin ilk videosu Çocuklar Ülkesi KidZania’daki Sepaş Enerji Elektrik Merkezi’nde çekildi. Sude’nin eğlendirici ve bilinçlendirici videoları, atık pil toplama kutusu yapımı, çocuklar için priz koruyucu yapımı ve Sude’nin annesini evde enerji tüketimi konusunda uyardığı videolar ile devam etti. Sude’nin artık 320 binin üzerinde izlenmiş bir YouTube kanalı ve bolca beğeni almış videoları var. Sude ve Sepaş Enerji, enerji tüketimi konusunda bilinçlendirmeye devam edecek. Projenin case study videosunu izlemek için tıklayın.

KÜNYE

Reklamveren: Sepaş Enerji
Reklamveren ekibi: Oya Seçkinler, Ecem Akın, Nalan Karagülle, Muhsine Küçük
Reklam Ajansı: Gri Creative
Reklam Yazarı: Ali Köstekçi
Marka Ekibi: Onur Özdamar, Oytun Savaş, Neslihan Kavas
Stratejik Planlama: Gaye Güzelay
Prodüksiyon Şirketi: Peri İstanbul
Yönetmen: Aykut Tanrıkulu
Kullanılan Mecralar: Dijital

Sepaş Enerji Hakkında
Sepaş Enerji Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Akkök Holding ve Avrupa’nın 10 büyük enerji şirketi arasında gösterilen CEZ Group’un stratejik ortaklığıyla hizmet vermektedir. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun “Dağıtım ve Perakende Satış Faaliyetlerinin Hukuki Ayrıştırmasına İlişkin Usul ve Esaslar” kararına göre dağıtım şirketinden ayrılarak 1 Ocak 2013 tarihinde kurulan Sepaş Enerji hizmetlerini ulusal ve uluslararası güç birliğiyle Görevli Tedarik Bölgesi olan Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli başta olmak üzere ülkenin dört bir yanında her geçen gün genişleyen bir portföye ulaştırmaktadır.

Gri Creative Hakkında
Gri Creative, kurulduğu 2003 yılından beri geleneksel, dijital, mobil ve sosyal medyayı, marka iletişimini güçlendirecek şekilde kullanıyor. Hizmet verdiği markaların pazarlama ve iletişim stratejilerini sahip olduğu deneyim, altyapı, uzman ekip ve yenilikçi yaklaşımıyla oluşturuyor. Ajans, ulusal ve uluslararası birçok ödül, önde gelen şirketlerden oluşan müşteri portföyü, yarattığı kampanyalar ve gerçekleştirdiği yüksek standartlı projeler ile başarıya aracılık ediyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← FOLX, Kitapyurdu Fiyat Asistanı Eklentisi DOVE ve Cartoon Network, Gençlerin Özgüvenlerine Destek Olmak İçin Bir Arada →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.