Sanal Gerçeklik Başlıklarına Özel Eldiven: Manus Gloves

Sanal Gerçeklik Başlıklarına Özel Eldiven: Manus Gloves
Danimarkalı şirket Manus VR tarafından geliştirilen Manus Gloves adındaki eldivenler, sanal gerçeklik dünyasına müdahale etmenize imkan sağlıyor. Giyilebilir teknolojiler hayatımızda her geçen gün bir yeniliğe daha kapı açıyor. Üç boyutlu yazıcılarla birlikte bu durum daha fazla gerçeklik kazandı, artık spor ayakkabılarınızı bile tamamen kendinize özel tasarlayabiliyor, yazıcılardan üretebiliyorsunuz ve bunun pratik hayata dönüşmesi konusunda çalışmalar başlamış durumda. Bu alanda faaliyetlerini sürdürdüğünü bildiğimiz Danimarkalı şirket Manus VR da sanal gerçeklik gözlüklerinden sonra eldivenler için de 2015'in Haziran ayında çalışmalara başladığı haberini verdi. 2016'nın ikinci çeyreğinde kullanıcıya ulaşabilmesi mümkün olan ürün, şu anda satışta. HTC'nin sanal gerçeklik gözlüğü Vive'a adapte edilmeye hazırlanan Manus VR eldivenler, son kullanıcıya ulaşabilen ilk eldivenler olarak karşımıza çıkıyor. Tahmin edileceği üzere eldivenlerin alametifarikası elleriniz ve parmaklarınızla ekrana doğrudan müdahale edebilme olanağı.
  Düğmesiz ve kablosuz olması da kullanıcının işini kolaylaştıran özelliklerinden, doğal el ve parmak hareketlerinizle müdahale sağlayabiliyorsunuz. Şirket kendi web sitelerinde ürün hakkında, “Fiziksel ve sanal dünya arasında henüz kurulmamış bir köprü oluşturabilmeyi amaçlıyoruz. Odaklandığımız konu tasarım ve işlevsellik ve bunun ötesinde gerçek bir deneyim yaşatabilmek. Manus Gloves bu alandaki ilk tasarlanan ürün ve içeriğinde yüksek teknoloji sensörler kullandık, bunun nedeni gerçek ikinci bir deri gibi kullanılmasının amaçlanması.” Manus firması, sanal gerçeklik eldiveninin kullanım alanını anlatabilmek için Pillow's Willow adında bir simülasyon oyunu geliştirmiş. Willow, uyandığı zaman kendini sürreal bir dünyada bulan bir kimsesiz çocuktur, kendi dünyasına geri dönebilmesi için oyundaki köprüyü birleştirmesi, bunun için de bazı görevleri yerine getirmesi gerekecektir. Willow'u Boogie Man'den korumak için de oyundaki piyanoyu çalmak gerekiyor, tabi bu sayede eldivenin üstün teknolojisini deneyimleyebiliyorsunuz.
  Sanal gerçeklik eldivenleri için satış fiyatı olarak 250 dolar belirleyen firma, fiyata dahil olarak eldivenle birlikte tüm ekipmanı da sağlıyor. Eldivenler tam olarak şarj edildiğinde 8 saate kadar kullanım süresi oluyor. Sanal gerçekliğe yeni bir boyut getiren Manus Gloves'un kullanabileceği diğer alanları ve yeni özelliklerini de önümüzdeki günlerde göreceğiz.
Benzer Yazılar
LinkedIn’de Satışın Büyülü Dünyasını Keşfedin!
LinkedIn’de Satışın Büyülü Dünyasını Keşfedin!
Devamını Oku >
ASUS, ZenBeam L2 akıllı taşınabilir LED projektör modelini piyasaya sundu
ASUS, ZenBeam L2 akıllı taşınabilir LED projektör modelini piyasaya sundu
Devamını Oku >
Bulut Bilişim (Cloud Computing) Nedir?
Bulut Bilişim (Cloud Computing) Nedir?
Devamını Oku >