Romanya Tarihini Eğlendirerek Öğreten Uygulama: Istori@

Romanya Tarihini Eğlendirerek Öğreten Uygulama: Istori@

Vodofone, Romanya tarihini çizgi roman formatında anlatan bir mobil uygulama geliştirdi.

Kalın ders kitapları ve ezber gerektiren sıkıcı bilgiler yeni jenerasyonun ilgisini çekmiyor. İyi bir gelecek için, geçmişini bilen çocukların yetişmesi ise oldukça önemli. Romanya’nın 100. yaş gününde, Vodofone, Romanya tarihini eğlenceli şekilde öğretmek için mobil bir uygulama geliştirdi. Dijital dünyadaki çocukların ilgisi çekebilmek ve tarihi keyifli hale getirmek için, olaylar ve figürler bir çizgi roman hikayesine dönüştürüldü.


 
Mobil uygulama, 35 ders ve 400’den fazla çizim içeriyor. Öğrencilerin mobil uygulamayı indirmesi ve ders kitaplarını taramasıyla, karşılarına hikaye haline getirilen tarih bilgileri geliyor. Tasarımı ve kurgusu sayesinde, uygulama sıkıcı bir eğitim aracından eğlenceli bir aktiviteye dönüşüyor.

“Istori@” adını taşıyan uygulama, outdoor çalışmaları, demo dersler, online iletişim çalışmaları ve etkinliklerle tanıtıldı. Öğrenciler, eğitmenler ve medya platformları tarafından oldukça ilgi çeken uygulama, üç ayda 12.000 indirme ile dünyanın ilk hikaye anlatıcı uygulaması özelliği taşıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← LL. Bean, Gökdelenlerin Gölgesindeki Ofisleri Açık Havaya Taşıdı BMW Genel Merkezinin Elektrik Pillerine Dönüşümü →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.