Publik Kurucularından Batesmotelpro’ya Yatırım

Ajans Haberleri, Haberler 27 Eyl 2013
Publik Kurucularından Batesmotelpro’ya Yatırım

Başarılı viral videoların arkasındaki isim Batesmotelpro’ya sosyal medya ajansı Publik kurucularından yatırım geldi.

“Bana Kitap Al” ve “Sütü Seven Kamyoncu” gibi viral videoları ile tanınan Batesmotelpro, dijital reklam ajansları ile çalışan ve prodüksiyon hizmeti veren bir ekip olarak 2006’da kuruldu. Amatör video çalışmaları geniş kitlelere yayılan Batesmotelpro ekibi viral video konusunda dijital dünyada önemli bir yer edindi. Ekip, azınlık hisselerini devrettiği bu yatırımla da video üretim işini bir adım ileriye taşımayı düşünüyor.

Publik’in kurucuları Nil Aldemir ve Volkan Çağsal tarafından yapılan yatırım ile Batesmotelpro online videonun tüm süreçlerine hakim bir dijital ajans olarak kendini yeniden konumlandıracak. Markalar için belirlenen stratejilere uygun videolar üreterek sosyal medyada dağılımını yapacak olan ekip teknik anlamda da kendini büyütmeyi düşünüyor.

Geçtiğimiz yıl ilk uzun metraj sinema filmi Patlak Sokaklar’ı yayınlayan Batesmotelpro’nun önümüzdeki yıl için hedefi ise online video stüdyosu açmak ve ikinci bir uzun metraj sinema filmini hayata geçirmek.

Publik kurucularından aldığı yatırım ile Batesmotelpro ekibi profesyonel video üretim işini bir basamak ileriye taşıyacak gibi görünüyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 25. Kristal Elma Yaratıcılık Ödülleri Sahiplerini Buldu Mobilike Ve OMD Yeni Clio Mobil Rich Media Çalışması İle Ödül Aldı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.