Portuma, Adjust’un Teknoloji Partneri Oldu!

Portuma, Adjust’un Teknoloji Partneri Oldu!

Türkiye’nin ilk ve tek oyun içi reklam şirketi Portuma, Almanya merkezli global firma Adjust ile teknoloji partneri oldu. 

Destex Digital‘in katkıları ile geliştirilen Portuma, daha önceden de birçok reklam borsası ile partnerliklerini duyuracağını belirtmişti. Bu hafta, Portuma, en son partnerlik haberi olarak Adjust ile anlaştığını duyurdu.

Pazarlamacılara mobil uygulamalarını büyütmelerinde yardımcı olan kampanya ölçümlemesi ve optimizasyonu ile birlikte kullanıcı verilerini koruma araçları sunan bir analitik platformu olan Adjust’ın bünyesinde binlerce global reklamveren ve oyun stüdyosu bulunuyor. Avrupa’da ve dünyadaki en ünlü app analitik firması Adjust, Portuma ile yaptığı partnerlik anlaşması sonrası teknoloji arkaplanına artık Portuma’yı da ekledi.

Bu partnerlik sonrası Adjust ile Portuma’nın sistemleri birbirlerine bağlanacak ve global birçok reklam veren Portuma ile birlikte oyunların içerisine oyuncuları rahatsız etmeden reklam verebilecek. Aynı şekilde, Adjust ile hali hazırda entegre olan oyun stüdyoları da kolaylıkla Portuma’ya entegre olup oyunları için ek gelir kaynağı yaratabilecek. Aynı zamanda da oyun stüdyoları, global birçok reklam veren’den Portuma aracılığı ile oyunları içerisine reklam entegre edebilecek.

Türkiye’deki ilk ve dünyadaki sayılı oyun içi reklamcılık şirketlerinden biri olan Portuma, Her oyunu p2e tipi oyuna çevirebilen dünyadaki tek sisteme sahip. Adjust gibi partnerlikler ile birlikte de birçok reklamvereni ve oyun stüdyosunu sistemine dahil etmeye devam eden Portuma, sahip olduğu bu benzersiz sistemi korumaya devam ediyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Clicks’us Digital'e 3 Yeni Müşteri: Mood Gayrimenkul, Kumtel ve Bodivi Fame+Noble 20. Altın Örümcek Ödülleri’nde Finale Kaldı! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.